- Деталі
-
Створено: П'ятниця, 17 листопада 2017, 11:12
-
Перегляди: 897
Щорічно восени за ініціативи Міжнародної асоціації шкільних бібліотек у жовтні, а цього року з 02 по 31 жовтня, в шкільних бібліотеках району проходив Всеукраїнський місячник шкільної бібліотеки під гаслом"Шкільна бібліотека - за здоровий спосіб життя!".
Бібліотеку завжди називали аптекою душі, місцем, де лікують словом та книгою, тому важливо, щоб кожна шкільна бібліотека стала центром збереження здоров’я та осередком формування здоров’язберігаючої компетентності учнів.
Основнимпріоритетом уроботішкільнихбібліотек району є популяризаціякнижок, яківиховують в учнів культуру здорового способу життя, популяризаціялітератури, яка зорієнтована на формування в учнівпрактичнихнавичокдбайливогоставлення до свогоздоров’я.
Отже, основну роботу з виховання культури здоров’я учнів шкільні бібліотеки району здійснювали за такими напрямками:популяризація літератури про здоров’я та здоровий спосіб життя, організація традиційних та віртуальних тематичних виставок літератури, проведення заходів (огляди літератури, бесіди, конкурси-вікторини, презентації книжок, відзначення кращих читачів бібліотеки тощо) в тісній співпраці з учасниками навчально-виховного процесу, що ефективно впливатиме на ціннісні пріоритети молоді.
Всі діти знають, що здоров’я – основна складова успішного майбутнього. Здоров’я закладається при народженні дитини та укріплюється протягом усього життя. Здоровий організм у тієї людини, яка веде здоровий спосіб життя.
Здоровий спосіб життя – це система поведінки людей, яка направлена на постійне фізичне вдосконалення, культуру харчування і взаємних стосунків, повноцінного сімейного життя, високу творчу активність, високоморальне відношення до навколишнього середовища, людей і самих себе.
Одне з важливих завдань сучасної школи – виховати фізично, морально, соціально, духовно здорову людину. Адже стан здоров’я населення України свідчить про існування реальної загрози вимирання нації. Справедливими є слова: "Гроші втратив – нічого не втратив, час втратив – багато втратив, здоров’я втратив – все втратив".
З метою популяризації здорового способу життя, формування в учнів практичних навичок дбайливого ставлення до свого здоров’я вшкільних бібліотеках району проведено ряд заходів.
Круглий стіл - «Здоров’я – вічна мрія людства»( 9-11 кл.), «Не будь собі ворогом».
Бесіди - «Особиста гігієна школяра» (1-2 кл.) « Народні ігри, забави і здоров’я» (3-4 кл.) ,«Поняття про оздоровчий та безпечний відпочинок» (5-7 кл.), «Шкідливі звички і як їх позбутися» (8-9 кл.), «Профілактика погіршення здоров’я, СНІДу» (10-11 кл.),«Я і моє здоров’я».
Конкурс-вікторина - «Що я знаю про здоровий спосіб життя» (5-7 кл.), «Жити в світі в якому є ВІЛ ».
Тематичні виставки - « Спортивні перемоги – перемоги здоров’я», «Азбука краси та бадьорості», «Раціональне харчування» , «Мандрівка на планету Здоров’я».
Диспут на тему - «Нікотин - своєрідний наркотик» 10-11 кл.
Тематичну полицю: «Здоровий спосіб життя – хворобам нема вороття», Виховні години - «Абетка здоров’я» (1-4 кл.), «Здоров’я – скарб, бережи його» (5-7 кл.), «Негативний вплив шкідливих звичок і боротьба з ними» (8-11 кл.)
Конференція - «Здоров’я не все, але все без здоров’я – ніщо»8-11 кл.
Бесіда з батьками (виступ на батьківських зборах) «Формування гігієнічних навичок у сім’ї», «Нікотин – ворог здоров’я ».
Конкурс малюнків і плакатів - «Курити – здоров’ю шкодити»,
«Алкоголь і підліток», «Дорога в безодню », «Я обираю здоров’я»,«Здоров’я сьогодні і на все життя».
Змагання «Веселі старти».
Книжкові виставки:« Молодь обирає здоровий спосіб життя»,« Царство здоров’я».
Тренінг : «Я обираю здоров’я».
Усний журнал «Поняття про шкідливі звички».
Гра практикум «Ранкова зарядка. Мода чи необхідність».
Естафета – розповідь «Як я дотримуюсь режим дня».
Анкета «Ти і твоє здоров’я».
Перегляд художньо – документальних фільмів.
Всі події, які відбувалися у шкільних бібліотеках висвітлювались на сайті Іллінецької райдержадміністрації.
Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек сприяв реалізації основних пріоритетів Нової української школи, зокрема, формування в учнів уміння розумно та раціонально користуватися природними ресурсами, усвідомлення ролі навколишнього середовища для життя і здоров’я людини, здатність і бажання дотримуватися здорового способу життя.
Головним завданням було допомогти дітям зрозуміти та знайти відповіді на такі питання: «Що значить твоє здоров’я», «Як знайти своє місце в безмежному світі та зорієнтуватись вірно», «Як жити здоровою і щасливою людиною».
Підсумовуючи результати Місячника шкільних бібліотек хотілося б зазначити, що активна участь шкільних бібліотекарів у Всеукраїнському місячнику сприяє зміцненню зусиль шкільних бібліотек району у справі покращення здоров’я дітей та забезпечить гармонійний розвиток кожного школяра.