photorda2

  Школи району відзначали Міжнародний день рідної мови.

  Школи району відзначали Міжнародний день рідної мови. В закладах загальної середньої освіти пройшли круглі столи, відкриті уроки на тему: «Рідна мово – безцінна й невичерпна духовна скарбниця народу», книжкові виставки, віртуальні подорожі, проведено «диктанти єдності» «Без мови немає народу».    

  Рідна мова починається з маминої колискової, з батьківського мудрого слова, з пісні, з жарту, з любові. Вона така неповторна, мелодійна і співуча, бо ввібрала в себе гомін дібров і лісів, полів і луків, духмяний аромат рідної землі. У народу немає більшого скарбу, ніж його мова.

   

  Рідна мова – це характер народу, його історія і духовна могутність. Без мови не може існувати й розвиватись суспільство, бо вона допомагає людям обмінюватись думками, висловлювати свої почуття, досягати взаєморозуміння, створювати духовні цінності.

  У Китайгородській ЗОШ І – ІІІ ступенів до Дня рідної мови була проведена літературно-художня композиція «Рідна мова – найкращий цвіт, що ніколи не в’яне, а вічно живе!». Захід підготували і провели учні 8 класу під керівництвом педагога-організатора школи, вчителя української мови та літератури Байди Ольги Петрівни. На святі звучали вірші та пісні про українську мову, про любов до України, а також заклики:

  - бережімо рідну мову;

  - шануймо і розвиваймо її;

  - дбаймо про її чистоту і красу;

  - намагаймося говорити один одному лише добрі слова.

  Зір присутніх на святі вчителів і учнів милувала виставка українських вишиванок, рушників, витинанок, виготовлених батьками учнів і самими учнями. Свято завершилося слова: « Людина може володіти кількома мовами, але найкраще, найдосконаліше вона повинна володіти рідною мовою. І це не тільки тому, що цією мовою користується повсякденно, а й тому, що рідна мова – невід’ємна частка Батьківщини, голос народу й чарівний інструмент, на звуки якого відгукуються найтонші, найніжніші струни людської душі».

  Головне меню

  golova

  Голова РДА

  Вакансія

  prezident new


  baner2 300x156


  baner3 300x156


  voda


  banerBPD 66x86

   

  © 2020 Іллінецька районна державна адміністрація
  Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше

  Головне меню