photorda2

  Встань, козацька слава, засвіти знамена

  Село Кальник Дашівської об’єднаної територіальної громади, що розкинулося на правому березі річки Соб, за козацької доби було полковим містом, центром історичного Кальницького полку, значущою адміністративно-територіальною та військовою одиницею Правобережної України. Тож не дивно, що напередодні Дня козацької слави саме тут пройшло театралізоване свято «Встань, козацька славо, засвіти знамена!», у якому взяли участь керівники району, місцевого самоврядування, учасники антитерористичної операції на сході України, представники трудових колективів, громадські активісти, духовенство, мешканці та гості Кальника.


  Урочистою ходою пройшла колона, очолена Іваном Богуном, йшли козаки, учасники гри «Джура» з ройовими прапорами, Іконою Божої Матері, покровителькою українського козацтва, люд у національних костюмах. На площі перед будинком культури відбувалося народне дійство.

  Голова райдержадміністрації Андрій Лисак привітав усіх присутніх із визначними датами козацького краю: «Саме цього дня відзначаємо славні дати -370 років від початку козацької революції середини ХVІІ ст. під проводом Богдана Хмельницького, 370 років від дати створення Кальницького полку – значущого адміністративно-територіального та військового формування, що зіграло доленосну роль в історії України козацької, 400 років від дня народження українського військового і громадського діяча тієї доби, талановитого козацького полководця, сподвижника Б. Хмельницького та Кальницького полковника Івана Богуна, а також 570 років від дати першої згадки в історичних документах Кальника». Відзначив, що саме на цій історичній землі свято бережуть історичні традиції та впевнено творять майбутнє нашої держави. До вітань долучилися заступник голови районної ради Віктор Нечипоренко, голова Дашівської ОТГ Сергій Тітаренко та голова Іллінецької ОТГ Володимир Ящук. Керівники району відзначили Подяками районної державної адміністрації та районної ради активістів козацького руху за відродження духовної спадщини Українського козацтва.

  Традиційно хвилюючою була посвята учнів у козачата. Щороку саме на свято Покрови Божої матері юнь дашівського краю дає обіцянку свято берегти та примножувати традиції пращурів. Вручав їм посвідчення полковник, отаман Кальницького полку ім. Івана Богуна Михайло Баніт.

  Жителі і гості села разом з представниками влади поклали квіти до погруддя Івану Богуну та пам’ятника полеглим воїнам- захисникам Вітчизни.

  Цього дня на народному святкуванні кожен з присутніх мав змогу відвідати світлиці та козацькі курені, де частували козацькою кашею, кулішем, салом, пирогами, яблуками та іншими смаколиками.
  Здавна у козаків у пошані була ковальська справа. І цього дня кожен з бажаючих мав змогу спробувати свої сили у ковальській справі, виготовити власноруч підкову щастя.

  На фестивалі козацької слави панувала радісна, доброзичлива атмосфера та колорит справжнього українського народного свята.
  Народні аматорські колективи подарували присутнім яскраві номери та гарний настрій.

   

   

   

  Головне меню

  golova

  Голова РДА

  Вакансія

  prezident new


  baner2 300x156


  baner3 300x156


  voda


  banerBPD 66x86

   

  © 2020 Іллінецька районна державна адміністрація
  Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше

  Головне меню