Формуванню ефективної стратегії розвитку територій навчалися у школі зі сталого розвитку ПРООН

Створено: П'ятниця, 30 листопада 2018, 15:09
Перегляди: 233

29 листопада начальник відділу економічного розвитку райдержадміністрації Інна Купрій взяла участь в одноденній інтенсив – школі зі сталого розвитку, яку провели Програма розвитку ООН в Україні спільно з Вінницьким торговельно-економічним інститутом КНТЕУ. Серед присутніх були керівники районних управлінь економіки, представники ОТГ та громадських організацій, фахівці в області регіонального розвитку. Захід мав на меті навчити учасників врахуванню цілей сталого розвитку при розробці регіональних програм соціально-економічного спрямування.

Привітати учасників заходу завітали заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк та директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко.

«Сьогодні тут присутні люди, які відповідають безпосередньо за економічний та регіональний розвиток. І дуже, зокрема, радує те, що люди, які працюють у райдержадміністраціях почали змінювати свій підхід до роботи і відвідувати такі заходи, навчатись чомусь новому. Приємно відзначити, що вже на протязі 10 років Програма розвитку ООН працює на території Вінницької області і працює досить ефективно, адже реалізація низки проектів охоплює вже майже весь регіон. І те, що такі заходи проходять на базі вищого навчального закладу допомагає нам залучати молодь і студентство до планування сталого розвитку Вінниччини,» - зазначив Володимир Мережко.

Заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк привітав присутніх та розповів про співпрацю Вінниччини і Програми розвитку ООН, яка розпочалась ще у 2008 році. За його словами, за цей час в рамках проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» реалізовано більше 130 інфраструктурних мікропректів, що включають і відновлення вуличного освітлення, і ремонт будівель шкіл, дитячих садочків, фельдшерсько-акушерських пунктів, будинків культури. Для впровадження цих проектів громадам було надано близько 11 млн грн.

Заступник директора з операційних питань ПРООН в Україні Андра Брігге принагідно передала подяки «за вагомий особистий внесок за справу розбудови української держави на шляху до сталого розвитку» та зазначила, що Програма розвитку ООН прагне удосконалювати ті проекти, які вже започатковані в регіоні та сприють його сталому розвитку.

За результатами одноденного інтенсиву його учасники мають навчитись формувати ефективну стратегію розвитку територій на основі цілей сталого розвитку та визначати пріоритетні для своїх територій цілі сталого розвитку з подальшими шляхами їх досягнення на всіх рівнях.