За результатами конкурсу серед молоді на кращу соціальну рекламу «Відповідальність починається з мене»

Створено: Середа, 05 грудня 2018, 15:37
Перегляди: 291

Всесвітній день боротьби зі СНІДом, який відзначають 1 грудня, входить у Всесвітню кампанію “16 днів проти насильства”. Головна мета цього дня - звернути увагу суспільства на проблему ВІЛ/СНІДу, підвищити поінформованість людей, а також продемонструвати солідарность на шляху до подолання пандемії.

Відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, до Всесвітнього деня боротьби зі СНІДом, було оголошено конкурс серед молоді на кращу соціальну рекламу «Відповідальність починається з мене» у вигляді листівок, буклетів, малюнків, тощо з популяризації здорового способу життя, щодо шкідливого впливу на організм людини тютюну, алкоголю та наркотиків. Учнівська молодь активно долучилась до конкурсу на кращу соціальну рекламу «Відповідальність починається з мене».

Компетентною комісією підведено підсумки конкурсу, за результатами якого визначено, що найактивнішими учасниками конкурсу стали учні Леухівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та найкращою соціальною рекламою стала колективна реклама учнів 7 класу цієї ж школи. Переможців відзначено грамотою відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.

Варто зазначити, що завдяки масштабним інформаційним кампаніям з профілактики ВІЛ/СНІДу та новітнім розробках в області терапії, епідемія СНІДу у світі в цілому сповільнилися. За останні 5 років кількість виявлених випадків зараження ВІЛ/СНІД скоротилась на 20%. Натомість Україна все ще лишається лідером у Європі за масштабами поширення ВІЛ-інфекції. Станом на 1 травня 2018року на обліку перебувало 143 766 ВІЛ-позитивних пацієнтів. Однак, за оцінками експертів UNAIDS, в Україні з ВІЛ-інфекцією живе до 240 тис. осіб. І тільки кожен другий з них знає про свій діагноз.

Якщо у 1996 році чоловіки становили 80% від загальної кількості інфікованих, за 10 років цифри майже зрівнялись. Сьогодні половину ВІЛ-інфікованих в Україні становлять жінки, і ця кількість постійно зростає. Одним з факторів поширення ВІЛ серед жінок є, в тому числі, і сексуальне насильство.

Жінки є більш вразливими до ВІЛ-інфекції як фізично, так і психологічно. На психологічну вразливість впливають патріархальні ґендерні стереотипи, все ще високий рівень дискримінації ВІЛ-позитивних людей та низький рівень життя. Розвиток ґендерно-орієнтованих послуг для ВІЛ-позитивних людей та збільшення доступу до них - одне з важливих завдань у боротьбі з ВІЛ\СНІДом в Україні.