photorda2

  День пам’яті та примирення відзначили на Іллінеччині

  Життя мільйонів людей забрала Друга світова війна, цілі народи піддала геноциду.

  На теренах України розгорнулися одні з найтрагічніших подій того періоду. Мільйони наших співвітчизників не повернулися додому, мільйони сімей не дочекалися своїх рідних. Українському народу довелось пережити катування і розстріли, депортації та концтабори. Тисячі дощенту зруйнованих українських міст і спалених сіл. Україна опинилася на шляху чийогось прагнення переділити світ. Пройшли роки… Та пекучий біль втрат не вщухає.                                                        

  8 травня Іллінеччина разом із світовою спільнотою відзначала День пам’яті та примирення, який є нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією.

  В урочистих заходах з цієї нагоди, які відбулися у районному будинку культири, взяв участь голова районної державної адміністрації Андрій Лисак, перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Любаревич, заступник голови райдержадміністрації Валентина Поїзд, заступник Іллінецького міського голови Людмила Трохимець, громадськість міста.

  Хвилиною мовчання присутні вшанували полеглих у роки Другої світової війни.

  В ході заходу висловили щиру вдячність за мужність і героїзм, засвідчили глибоку шану та повагу живим учасникам тих подій, поіменно згадавши кожного.

  Вшановано і нинішніх захисників України, яким довелося пізнати жахіття війни, біль втрати побратимів, сум за домівкою і рідними.  Поіменно згадали 11 іллінчан, що героїчно загинули на Сході України.

  У своєму зверненні до присутніх Андрій Романович зазначив: «На шляху до Перемоги 1945 року полягли мільйони громадян нашої планети. Та основний тягар втрат, жахіть і бід ліг на плечі народів, які входили до складу країни, що називалася СРСР. Вони захищали рідну землю. Серед тих, кого знищила війна - 10 мільйонів українців, кожен шостий. Ми маємо про це пам'ятати.

  Ми будуємо нову країну, вільну, демократичну, де цінується життя людини. Але, нажаль, синам і донькам України знову довелося стати на захист рідної землі. Проте, ми твердо віримо, що рідну країни ми збережемо незалежною, єдиною". Голова райдержадміністрації побажав незламної віри, сили духу, бути гідними українцями, і пам'ятати тих, хто приніс перемогу.

  З настановами бути гідними пам'яті своїх дідів – прадідів, безмежно любити свою країну звернувся до учасників заходу голова Іллінецької районної організації ветеранів Павло Муренко. Він побажаннями усім миру, злагоди, добробуту і здоров’я.

  Цього вечора в залі панувала особлива атмосфера. Музично-літературна композиція, поетичні твори повертали у той період нашої історії, а  виступи наймолодших учасників концерної програми - вселяли віру у завтрашній день.

  Головне меню

  golova

  Голова РДА

  Вакансія

  Архів новин

  Червень 2020
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 1 2 3 4 5

  prezident new


  baner2 300x156


  baner3 300x156


  voda


  banerBPD 66x86

   

  © 2020 Іллінецька районна державна адміністрація
  Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше

  Головне меню