photorda2

  І в Іллінецькому районі обстежено туристичні об’єкти

  Відповідно до «Програми розвитку туризму у Вінницькій області на 2017-2020 роки» та «Плану заходів на 2019 рік» Департаментом міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації було організовано та проведено виїзне обстеження об’єктів туристичної інфраструктури Іллінецького, Оратівського та Липовецького районів.

  В заході взяли участь представники Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації та Тур-Клубу «Бідняжка».

  Під час виїзного обстеження було відвідано наступні туристичні об’єкти:

  1. Палац і парк садиби Заботіних, поч. XX ст. (село Мала Ростівка Оратівського району);
  2. Кратер Іллінецької астроблеми (с. Лугова Іллінецького району);
  3. Палац С. Мерінга (село Стара Прилука (школа-інтернат Липовецького району);
  4. Покровська церква (село Стара Прилука Липовецького району);
  5. Церква св. Параскеви (село Нова Прилука Липовецького району);
  6. Земська лікарня (село Нова Прилука Липовецького району);
  7. Палац Раковських (село Козинці Липовецького району).

  Палац і парк садиби Заботіних, поч. XX ст. знаходиться в селі Мала Ростівка. Садибою володіла родина Заботіних. Палац побудований у неоготичному стилі з червоної цегли. Спорудження маєтку розпочалося 1900 року і тривало близько року.В оздобленні декоративні елементи середньовіччя та східного мистецтва створюють романтичний образ. Виразно контрастують колористичні сполучення матеріалів – цегляної кладки і білого каменю скульптурних деталей.

  Іллінецький кратер (метеоритний кратер - астроблема) в Іллінецькому районі. Розташований поблизу міста Іллінці, в 40 км. на південний схід від Вінниці,  у межиріччі Соб та Сибок між селами Лугова Іллінецького району та Іваньки Липовецкого району.  Вік кратера близько 400 мільйонів років.

  Іллінецький кратер виник в результаті зіткнення космічного тіла з масою близько 40 млн тонн та діаметром 230—300 м. з твердими породами Українського щита. В результаті зіткнення утворився кратер з первинним діаметром близько 7 км. та завглибшки до 600—800 м.

  У селі Стара Прилука є казковий палац, де жив міністр торгівлі та промисловості України Сергій Фрідріхович Мерінг (1862 – 1920). Будинок був виконаний як необароккова копія Маріїнського палацу в Києві. Інтер’єр його виконаний в стилі ампір – поєднання ісламських східних мотивів та неокласицизму. Наразі будинок руйнується і чекає реставрації, у ньому знаходиться інтернат. Проте й досі навколо нього витають легенди про скарби, підземні ходи та винний льох.

  Покровська церква розташована в самому центрі села Стара Прилука неподалік від Палацу Мерінга. Побудована вона була більше 100 років тому. Кошти на будівництво були зібрані силами сільських жителів та місцевого підприємця - власника цегельного заводу - Сергія Мерінга. Про це свідчать написи на пам`ятній табличці, вмурованій в сходи храму. Цікаво, що церкву іноді називають Преображенською і приписують їй більш поважний вік - за деякими даними, її побудували в 1819 році.

  В селі Нова Прилука знаходиться церква Параскеви – церква в формах класицизму, цегляна, прямокутна в плані, з гранчастою апсидою, тринавна, чотиристовпна, одноглава. Над притвором надбудована дерев'яна дзвіниця, увінчана шпилем. Центральна частина пам'ятки завершена шатровим покриттям на дерев'яному барабані. На північному і південному фасадах двохколонні лоджії, західний розчленований пілястрами і увінчаний трикутним фронтоном. В інтер'єрі висотно розкритий простір верху контрастує з пласкими перекриттями на стінах – масляний  живопис кінця XIX ст.

  Також, в селі розташована лікарня зведена у 1912 році (про це свідчить напис на одному із корпусів) у стилі європейського модерну. Ансамбль споруд дуже цікавий, особливо для шанувальників утилітарного модерну – тут є і маса цегляного декору, і суто практичні вирішення.До комплексу входять кілька будівель, кожна з яких добре збереглася завдяки тому, що постійно використовується та підтримується в належному стані.

  У селі Козинці Вінницької області розташований дивовижний палац Раковських. Його названо на честь поміщика Раковського, котрий володів селом в ХІХ столітті та за час правління побудував цей палац.

  Будівля палацу була споруджена в два етапи: спочатку відбудували малий палац, а пізніше вже і великий, триповерховий. Навколо споруд розташований величезний парк, який займає цілих вісім гектарів. Під час правління Раковського слуги дбайливо доглядали за газоном і деревами у парку. За переказами нащадків очевидців, пан Раковський був власником одного із перших автомобілів. У роки Великої Вітчизняної війни та після її завершення на всій палацовій території розміщувалася військова частина. У наші дні в основній будівлі знаходиться середньоосвітня сільська школа, а в малому палаці – гуртожиток для вчителів.

  За результатами поїздки робочою групою було проведено та визначено потенційно привабливі для туристів об’єкти, які будуть включені до нових туристичних маршрутів і сприятимуть промоції Вінниччини як туристично привабливого регіону.

  Головне меню

  golova

  Голова РДА

  Вакансія

  Архів новин

  Червень 2020
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 1 2 3 4 5

  prezident new


  baner2 300x156


  baner3 300x156


  voda


  banerBPD 66x86

   

  © 2020 Іллінецька районна державна адміністрація
  Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше

  Головне меню