photorda2

  До закладів загальної середньої освіти із щепленнями!

  Враховуючи, що ситуація із захворюваності на кір в області залишається не стабільною і прогнозується третя хвиля зростання захворюваності, на виконання листа Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації від 04.06.2019 року №01-3094 до відома та широкої активізації роз’яснювальної роботи, серед педагогічних працівників і батьківської громадськості щодо необхідності проведення вакцинації райдержадміністрація інформує про те, що заборона відвідувати школу учням без щеплення від кору не порушує їхніх конституційних прав на освіту.

  Відповідно до статті 15 закону “Про захист населення від інфекційних захворювань” зазначено:

  Прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом. Довідка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями.

   

   

  Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється.

  Як бачимо, правило, згідно з яким без профілактичних щеплень дитина не допускається до дитячих закладів, встановлено законом. Ця норма імперативна.

  Недопуск дитини до навчання в такому випадку не буде порушенням її конституційних прав на освіту, оскільки в статті 3 Конституції зазначено:“Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю“.

  Дитина, яка не отримала щеплення, не лише стає потенційно небезбечною для оточення, а й піддається підвищеному ризику захворіти, відвідуючи місця масового скупчення людей.

  Отже, держава, встановивши правило про те, що без щеплень дитина не може бути допущеною до занять, реалізує свій обов’язок щодо забезпечення безпеки життя і здоров’я не тільки всіх учнів і працівників школи або дитячого садка, а й захищає таким чином саму нещеплену дитину.

  Окрім того, у частині 3 статті 53 закону “Про освіту” йдеться, що здобувачі освіти зобов’язані “відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я оточуючих, довкілля”.

  Будьмо послідовними і не будемо забувати, що право однієї особи на освіту закінчується там, де починається право колективу на забезпечення безпеки життя і здоров’я.

  Згідно рекомендацій ВООЗ та чинних наказів Міністерства охорони здоровя України вакцинація проти кору дорослих проводиться у випадку відсутності протипоказань, що наведені в інструкції до застосування вакцини без обмежень за віком, якщо вони не хворіли на вказану інфекцію та / або не мають записів в медичній документації про отримання двох доз вакцини або мають негативні результати лабораторного обстеження щодо наявності специфічних ІgGпроти кору. Дорослим рекомендовано однократне введення вакцини.

  В медичних закладах первинної ланки є в достатній кількості вакцина проти кору (КПК), вакцина якісна, має сертифікат ВООЗ. Вакцинація проводиться безкоштовно.

  З метою отримання щеплень необхідно звернутись до сімейного лікаря за місцем заключення декларації.

  Головне меню

  golova

  Голова РДА

  Вакансія

  Архів новин

  Липень 2020
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2

  prezident new


  baner2 300x156


  baner3 300x156


  voda


  banerBPD 66x86

   

  © 2020 Іллінецька районна державна адміністрація
  Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше

  Головне меню