photorda2

  В Іллінцях відкрили пам’яник Великому Кобзарю - Тарасу Григоровичу Шевченку

  18 липня у середмісті Іллінці було велелюдно. Жителів та гостей міста зібрала гарна подія – відкриття пам’ятника видатному сину України, поету, художнику, письменнику, громадському та політичному діячеві Тарасу Григоровичу Шевченку.

  Розташовано його на площі поряд із музичною школою, Іллінецьким державним аграрним коледжем, храмом. Тут переплітається творчість і духовність, яка надихатиме, в першу чергу, молодь на прекрасне. Пам’ятник встановлено за ініціативи Іллінецького міського голови Володимира Ящука.

  У відкритті взяли участь голова облдержадміністрації Валерій Коровій, голова Іллінецької райдержадміністрації Андрій Лисак, депутати обласної ради, меценати.

  Урочисту частину відкрив народний аматорський хор «Вінок Поділля» імені Віталія Іжевського районного Будинку культури. Ними виконаний  твір Т.Г.Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий», що сповна відобразив  силу духу та поетичного слова великого поета та громадського діяча.

  У вітальному слові Іллінецький міський голова Володимир Ящук подякував всім, хто підтримав ініціативу та долучився до створення культурного осередку міста: «В першу чергу, хочу наголосити, що завдячуючи реформі децентралізації ми змоги зробити все те, що сьогодні є в нашій громаді, зокрема, і цей пам’ятник. Адже без фінансового вливання, яке отримала громада з впровадженням децентралізації ми б не зробили нічого, а наразі розвиваємо та розбудовуємо нашу громаду і територію. Сьогодні дійсно важливий день, який ввійде в історію нашої громади, тож вітаю всіх з цим святом, миру і добробуту нашій Україні».

  «Сьогодні не просто відкриття пам’ятника, цей день має великий символічний зміст і цей день увійде в історію міста Іллінці, адже це духовна скарбниця, яка відсилатиме нас до першоджерел ідентичності нашого народу, - зазначив у вітальному слові голова облдержадміністрації Валерій Коровій. - Дуже тішить, що такі чудові площі відкриваються не лише в обласних центрах, а й в районах і об’єднаних громадах. Завдяки бюджетній децентралізації, яка сьогодні дає конкретні результати і у людей змінюється відношення до власної території. Головне завдання влади не керувати, а створити комфортне середовище для креативної молоді, творчої інтелігенції, бізнесу, пенсіонерів та всіх людей, аби вони не просто прожили своє життя, а якісно та повноцінно. І кожен крок, який дає можливість відновлювати почуття українства та духовності заслуговує на дуже велику повагу».

  Вітаючи  учасників заходу, голова Іллінецької райдержадміністрації зазначив: «Ми зібралися тут, щоб вшанувати генія українського народу та втілити в життя його заповіт та мрію  про незалежну, квітучу, заможну країну. Всі разом ми творимо новітню історію. А завдяки позиції та незмінному курсу Уряду країни на децентралізацію отримали можливість на місці вирішувати, що робити і як робити. І кожен з присутніх переконався, що це нам вдається добре».

  Впродовж урочистостей звучали  поетичні рядки Тараса Шевченка та  музичні композиції за мотивами творів Кобзаря.

  Перенесення пам’ятника в центр міста погоджено із громадою, проведено реставрацію. За рахунок бюджетних коштів громади, частково проведено реконструкцію площі, яка після оновлення носитиме назву на честь великого Кобзаря – площа імені Тараса Шевченка.Реконструкція площі продовжуватиметься. По завершенні реконструкції у місті функціонуватиме справжній  культурний центр. І велич душі народної, жага до життя, патріотичний дух, які заповів нам   український геній, матимуть своє продовження у прийдешніх поколіннях.

   

  Світлина від Іллінецька міська об'єднана територіальна громада.

  Світлина від Іллінецька міська об'єднана територіальна громада.

  Світлина від Іллінецька міська об'єднана територіальна громада.

  Світлина від Іллінецька міська об'єднана територіальна громада.

  Світлина від Іллінецька міська об'єднана територіальна громада.

  Світлина від Іллінецька міська об'єднана територіальна громада.

  Головне меню

  golova

  Голова РДА

  Вакансія

  Архів новин

  Липень 2020
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2

  prezident new


  baner2 300x156


  baner3 300x156


  voda


  banerBPD 66x86

   

  © 2020 Іллінецька районна державна адміністрація
  Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше

  Головне меню