photorda2

  Підведено підсумки економічного та соціального розвитку району за І півріччя 2019 року

  25 липня відбулося засідання колегії районної державної адміністрації,  на якому підведено підсумки економічного та соціального розвитку району за І півріччя 2019 року.

  У засіданні взяли участь керівники підприємств, організацій, установ, структурних підрозділів райдержадміністрації, сільські, селищний, міський голови, керівники територіальних підрозділів міністерств та відомств України, сільськогосподарських формувань, закладів освіти, охорони здоров’я, культури, представники громадськості, засобів масової інформації.

  Начальник відділу економічного розвитку райдержадміністрації Інна Купрій доповіла про економічний та соціальний розвиток району за І півріччя 2019 року.

  Зокрема, посадовець зазначила:«За п’ять останніх років в агропідприємствах району склалось стале співвідношення в загальній структурі посівних площ основних груп культур, яке становить: зернові та зернобобові культури – 55,5%, технічні культури - 37,8%, кормові культури – 6,7%.

  З них, площа посіву ранніх зернових культур по сільськогосподарських підприємствах району становить - 11.7 тис. га.

  Станом на 22 липня 2019 року вже скошено та обмолочено 4841 гектар ранніх зернових культур (41,5%), намолочено 25 тис. 32 тонни зерна при середній урожайності 52,3 ц/га.

  Зокрема, завершено збирання озимого ячменю та гороху.

  Обмолочено 34,0% озимої пшениці, 49% ярого ячменю та 90,6 % озимого ріпаку».

  Акцентовано увагу доповідачем на позитивному результаті у розвитку тваринницької галузі. Завдяки ряду урядових програм підтримки тваринництва, збільшилась чисельність поголів’я ВРХ у порівняні з   минулим роком на 238 голів. Нарощено на 105 одиниць поголів’я корів і становить 2135 голів. Зростання числа корів, підвищення їх продуктивності позитивно відобразилося на обсягах виробленого молока.

  За І-півріччя 2019 року господарствами району вироблено 6502 тонни молока, що на 110 тонн більше проти відповідного періоду минулого року, надій молока на корову становить3141 кг.

  «Такі результати і надалі стимюються підтримкою влади,- зазначила начальник відділу економічного розвитку райдержадміністрації.- Сільськогосподарські підприємства   району беруть участь в Урядовій програмі «Державна підтримка галузі тваринництва» та вже отримали за шість місяців цього року першу чергу дотації у сумі 1 млн. 321 тис. грн на 1468 голів корів».

  Також даною програмою передбачено надання фізичним особам спеціальної бюджетної дотації в розмірі 2500 грн. за утримання ідентифікованого та зареєстрованого молодняка ВРХ, який народився і вирощується до 13-ти місячного віку в господарствах фізичних осіб, а також набутого шляхом його переміщення від інших власників.

  Вже в першому півріччі поточного періоду для отримання дотації 318 власників ВРХ подали документи до органів місцевого самоврядування. Згідно останніх данихза, за 544 голови молодняка ВРХ нарахована та виплачена дотація за періодами утримання в сумі 863,1 тис. грн.

  «Результати першого півріччя 2019 року є більшими за результати минулого року в цілому,- коментуючи виступ, зазначив голова райдержадміністрації Андрій Лисак. - А це додаткові можливості для наших людей, при тому, згідно з прийнятими Урядом змінами до Порядку нарахування субсидій, дана дотація не враховується  як дохід».

  За перше півріччя поточного року 5 громадян району отримали на свої рахунки кошти в сумі 18,3 тис.грн., скориставшись «Програмою розвитку особистих селянських, фермерських господарств, кооперативного руху на селі та дорадництва на 2016-2020 роки», якою передбачено отримання часткового відшкодування витрат на установку індивідуального доїння, дія програми також продовжується.

  90 тис.грн. компенсації витрат на садівний матеріал нараховано у червні 2019 року ПАТ «Жорнище», які скористалися програмою «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляду за ними».

  Важливою роботою в поточному періоді стала інвентаризація лісових земель та земель сільськогосподарського призначення під лісовими насадженнями на території району.

  За результатами проведеної інвентаризації встановлено, що на території району знаходиться 577,92 га земель сільськогосподарського призначення під лісосмугами, переважна частина полезахисних лісосмуг знаходиться в користуванні «Іллінецькогорайагролісу».

  В 2019 році між орендарями та власниками земельних ділянок, земельних часток (паїв) укладено 13093 договори оренди землі, загальною площею 36,0 тис. га. Нараховано орендної плати 105,8 млн. грн.,що більше проти минулого року на 5,3 млн. грн.,та становить 9% від грошової вартості землі.

  Господарства району проводять розрахунки з орендодавцями.

  Також, посадовець поінформувала про рівень оплати праці сільськогосподарськими підприємствами району. За її словами, заборгованість з виплати заробітної плати відсутня. Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника за шість місяців 2019 року становить 7573 грн., що складає 120,7 % до відповідного періоду 2018 року.

  Окремо доповідаюча зупинилася на розвитку промисловості, зазначивши, що за І півріччя 2019 року промисловими підприємствами району вироблено та реалізовано продукції більше як на 1 млрд. 683 млн.грн., при темпі приросту 121,5%. «Приємно, що район протягом останніх років стабільно займає 2 місце в обласному рейтингу серед районів, - йшлося у виступі Інни Купрій.- Частка Іллінецького району у промисловому виробництві області становить 4,1%».

  Маємо стабільні надходження від малого і середнього бізнесу, як до бюджетів усіх рівнів - близько 52%, так і до місцевого бюджету - біля 40%.

  Станом на 1 липня 2019 року у районі рахується 187 діючих малих і середніх підприємств, займаються бізнесом 1131 фізична особа – підприємець.

  Загальний обсяг роздрібного товарообороту юридичних осіб за І квартал 2019 року склав 21,37 млн.грн., або 114,7% до відповідного періоду попереднього року.

  Питання виплати заробітної плати, сплати податків та легалізація зайнятості знаходиться на постійному контролі райдержадміністрації. За І півріччя районною робочою групою з питань забезпечення детінізації економіки району проведено 2 засідання.

  Завдяки проведеній роботі та зустрічам з роботодавцями, що допускають порушення:

  - легалізовано працю 18 найманих працівників в 14 торгових точках району;

  - залучено до державної реєстрації, як суб’єктів підприємницької діяльності, 56 фізичних осіб;

  - додатково сплачено до бюджету біля60,0 тис.грн. податкових надходжень, в т.ч. 35 тис.грн. ЄСВ.

  Середня заробітна плата у районі за І квартал 2019 року становила 8951,0 грн. Її рівень зріс у порівнянні з відповідним періодом 2018 року на 27%. Заборгованість по заробітній платі на економічно-активних підприємствах району відсутня.

  Начальник відділу економічного розвитку райдержадміністрації також проінформувала про проведення в районі електронних закупівель. Так, за півроку через Prozorro проведено 50 електронних торгів, закуплено товарів на суму 5,9 млн. грн. та зекономлено 526,1 тис.грн., або майже 9% фінансових ресурсів, що дало можливість додатково придбати чи виконати роботи.

  Залучення інвестиційних коштів з різних джерел залишається пріоритетним напрямком в діяльності районної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств району. Вже за І квартал цього року освоєно 98,04 млн. грн. капітальних інвестицій, що на 64% більше минулорічного періоду.

  З обласного бюджету, завдяки участі у 16 конкурсі розвитку територіальних громад, залучено 433,5 тис.грн., в т.ч. на Іллінецьку ОТГ-171,6 тис.грн., на Дашівську ОТГ – 174,4 тис.грн., на Леухівську сільську раду – 87,5 тис.грн.

  Протягом І півріччя до бюджетів усіх рівнів надійшло 148,1 млн.грн. податків і зборів (темп росту 111,4%):

  - до державного бюджету надійшло 62,5 млн.грн. (темп знижено і становить 99,5%),

  - до загального фонду місцевого бюджету – 85,6 млн.грн. (темп росту 121.9.

  Надходження до загального фонду місцевого бюджету складають 85,6 млн.грн., з приростом 15,4 млн.грн., в тому числі:

  Зведений бюджет району (загальний і спеціальний фонд) з урахуванням всіх міжбюджетних трансфертів отримав 101 млн.452 тис. грн.

  Доходи загального фонду бюджету району за звітний період (без трансфертів) виконано на 108,9%.

  ПДФО за 6 місяців 2019 року до районного бюджету надійшов в сумі 4 млн. 887 тис.грн., що становить 10,1% від загальної суми надходжень по району, до Іллінецької ОТГ – 38 млн. 666 тис.грн. або 80 %, до Дашівської ОТГ – 4 млн. 769 тис.грн. або 9,9 %.      

  За звітний рік по зведеному бюджету району (загальний і спеціальний фонд без урахування міжбюджетних трансфертів) проведено видатків в сумі 93 млн. 889,0 тис. грн.

  Першочергово забезпечувалось спрямування коштів на заробітну плату, оплату енергоносіїв та інші захищені статті видатків.

  Під час засідання Інна Іванівна поінформував пророботу та надання спектру послуг Центрами надання адміністративних послуг.

  Розвиток інфраструктури району, створення комфортних умов проживання – це пріоритетні завдання для влади. В кожному селі зроблено кроки для покращення умов: прокладаються дороги, тротуари, освітлюються вулиці, встановлюються дитячі майданчики.

  В Іллінецькому районі за І півріччя 2019 року було освоєно 6 млн. 702 тис. грн. на ремонт доріг місцевого значення.

  Так, відремонтовано дороги:                                                                              

  Сорока - Кантелина– 6 км (ремонт з білощебеневого покриття, ямковий ремонт з чорнощебеневого покриття, в т.ч. влаштування нового асфальтобетонного покриття по с.Жадани 0,8 км),освоєно 3 млн. грн.

  - Пархомівка – Жадани – 4,5 км (ямковий ремонт чорнощебеневого покриття, в т.ч. влаштування асфальто-бетонного покриття по с. Сорока 0,6 км), освоєно 2 млн. грн.

     На даних ділянках доріг залишилося завершити ремонтні роботи на суму 1 млн. грн. за рахунок співфінансування органів місцевого самоврядування.

  - Слобідка - Іллінці (ямковий ремонт 2,6 км), освоєно 1 млн. грн.

  - Кам’яногірка – Криштопівка (ямковий ремонт 3,1 км), освоєно 702 тис.грн.

  -с. Білки виконано робіт майже на 3 млн.грн., в тому числі співфінансування Дашівської ОТГ становить 960 тис. грн.: влаштовано нове асфальто-бетонне покриття на 1,45 км дороги.

  Проводилися роботи по ремонту і утриманню автодороги державного значення Р-33 «Вінниця – Турбів – Гайсин – Вел. Михайлівка» протяжністю 41,5 км. Всього виконано робіт на 1 млн. 640 тис. грн.

  Робота управління праці і соцільного захисту населення райдержадміністрації в поточному періоді була в першу чергу спрямована на виконання завдань з нарахування і виплати субсидій населенню та підтримці учасників бойових дій.

  За перше півріччя субсидію призначено 5749 сім’ям на загальну суму 28 млн. 985тис. грн

  На обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебуває 11805 осіб, з них 390 учасників АТО/ООС та 19 членів сімей загиблих. За звітний період надано пільг на загальну суму 4 млн. 345 тис. грн., що на 1,3 млн. грн більше, відповідного періоду 2018 року.

  Здійснюються компенсації витрат за пільгове перевезення на приміських маршрутах, на 2019 рік передбачено 327,5 тис. грн., із них з районного бюджету – 2,0 тис. грн., Іллінецької ОТГ – 315,5 тис. грн., Дашівської ОТГ – 10,0 тис. грн.

  За рахунок районного бюджету відповідно до Районної комплексної цільової програми підтримки учасників АТО/ООС, членів їх сімей, а також інших верств населення Іллінецького району, які потребують соціального захисту на 2018-2020 роки, з початку дії Програми виплачено адресної грошової допомоги на загальну суму 170,0 тис. грн.

  На санаторно-курортне оздоровлення учасників АТО/ООС виділено майже 114 тис. грн. - оздоровлено 3 особи, до кінця 2019 року заплановано оздоровити ще 10 осіб. 5 демобілізованих учасників АТО за кошти державипройшли навчання за професією водій автотранспортних засобів.

  За І півріччя 479 учасників АТО отримали дозволи на розроблення проектів землеустрою на земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею 720 га. Затверджено проекти землеустрою та передано у власність 361 земельна ділянка загальною площею 527 га.

  Середній розмір пенсії по району станом на 1 липня 2019 р. складає 2260,34 грн. З 1липня 2019 року згідно внесених змін до чинного законодавства проведено перерахунки пенсійних виплат наступним категоріям:

  -        особам з інвалідністю внаслідок війни,

  -        ліквідаторам аварії на ЧЕАС з числа військовозобов’язаних

  -        громадянам, у яких є необхідний страховий стаж, але при цьому була низька заробітна плата.

  В цілому, на перерахунок пенсій витрати пенсійного фонду зросли на 740 тис.грн. за місяць.

  В районі впроваджується у життя медична реформа. Оновлюється матеріальна бази амбулаторій КП «ЦПМСД» та КНП «ІЦРЛ». Продовжується реалізація концепції Нова українська школа. Мережа закладів освіти району повністю задовольняє освітні потреби населення району.

  З інформацією про досягнення Іллінецької міської ОТГ, реалізовані у першому півріччі цього року інфраструктурні та соціальні проекти, впроваджені заходи у рамках перспективного плану розвитку населених пунктів об’єднаної громади, плани на найближчу перспективу виступила заступник міського голови з гуманітарних питань Людмила Трохимець.

  Заступник міського голови Людмила Трохимець інформувала на засіданні колегії райдержадміністрації про підсумки соціально-економічного розвитку Іллінецької міської ОТГ

  Головне меню

  golova

  Голова РДА

  Вакансія

  Архів новин

  Червень 2020
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 1 2 3 4 5

  prezident new


  baner2 300x156


  baner3 300x156


  voda


  banerBPD 66x86

   

  © 2020 Іллінецька районна державна адміністрація
  Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше

  Головне меню