photorda2

  На щотижневій нараді вітали підприємців зі святом та обговорили розвиток бібліотечної справи в Іллінецькому районі

  2 вересня щотижневу оперативну нараду розпочато з приємної місії – керівники району привітали з Днем підприємця всіх причетних до цієї галузі.

  «Розвиток підприємництва і збільшення на цій основі надходжень до бюджетів дає можливість рухатися вперед, вирішувати низку найактуальніших проблем, передбачає зміцнення економіки, створює нові робочі місця.  Ми намагаємося створити сприятливі умови для успішного розвитку підприємництва», – сказав у вітальному виступі Андрій Лисак. Очільник району подякував представникам малого і середнього бізнесу за їхній вклад у розвиток району і держави   та побажав подальшого зростання, успіхів у досягненні намічених цілей.

  Кращих представників підприємництва відзначено Подяками районної державної адміністрації  та районної ради.

  Відповідно до плану роботи про стан та розвиток бібліотечної справи в Іллінецькому районі за 8 місяців 2019 року інформувала учасників наради в.о. завідувача сектору культури і туризму райдержадміністрації Юлія Пасічнюк, яка зазначила, що централізована бібліотечна система Іллінецького району — це бібліотечна система, до якої входять 9 сільських бібліотек в селах Романово-Хутір та Чортория діють клуби-бібліотеки, які поєднують у своїй діяльності функції клубного закладу і основні напрями роботи публічної бібліотеки.

  «Наразі сільська бібліотека виконує дуже багато функцій – освітню, соціальну, дозвіллєву, розважальну, культурно-просвітницьку, меморіальну, історико-краєзнавчу, музейну, - зазначила доповідач. - Юридично вони не самостійні: управління здійснюється із району, будучи у складі ЦБС. Організаційно сільські бібліотеки - філії входять як структурні підрозділи до складу ЦБС».

  Бібліотечний фонд поповнено 354 примірниками книг на загальну суму 28 620 грн. з обмінного фонду обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тимірязєва.

  Бібліотеками ЦБС з початку року обслужено 2 302 читачі та видано 25 474 примірників книг. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року це на 124 читачі та на 8286 примірників більше.

  Для кращого обслуговування читачів-дітей при сільських бібліотеках діє 4 кімнати юного читача, а саме: Городоцька, Китайгородська, Леухівська, Слободищенська.

  В Леухівській та Городоцькій бібліотеках-філіях завдяки програмі «Бібліоміст» діють інтернет – центри, де встановлено по три комп’ютери та копіювально-розмножувальну техніку з вільним доступом до мережі інтернет. З початку року інтернет-центр Городоцької бібліотеки-філії відвідали 1018 користувачів, було надано 101 консультацію, щодо пошуку інформації, подачі оголошень, уроки комп’ютерної грамотності, інтернет-читання, віртуальні екскурсії. Проте є проблема належного фінансування оплати за послуги зв’язку.    

  З метою національно-патріотичного та правового виховання користувачів працівниками бібліотек проводяться відповідні заходи до всіх державних, професійних свят, пам’ятних та ювілейних дат.

  Посадовець зазначила, що існує ряд проблемних питань – це і відсутнє фінансування на придбання програмової літератури для читачів шкільного віку, ремонт приміщень.

  Підсумовуючи виступ доповідача, голова райдержадміністрації Андрій Лисак рекомендував звернутися до сільських голів з відповідними листами щодо поповнення бібліотечного фонду.

          

  Головне меню

  golova

  Голова РДА

  Вакансія

  Архів новин

  Липень 2020
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2

  prezident new


  baner2 300x156


  baner3 300x156


  voda


  banerBPD 66x86

   

  © 2020 Іллінецька районна державна адміністрація
  Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше

  Головне меню