photorda2

  Аматорський фольклорний колектив «Вербиченька» Бабинського сільського будинку культури представляв Вінниччину на культурно-мистецькому святі «Осінь весільна – 2019»

  Ой на горі жито, тоненькі покоси,
  А хто буде розплітати дівчиноньці коси?
  Козак буде розплітати, козак буде плести,
  Козак буде дівчиноньку до шлюбоньку вести.

  (нар. творчість)

  Осінь здавна вважалась весільною порою. Саме тому 15 вересня у Національному музеї народної архітектури та побуту (музей під відкритим небом Пирогово), що знаходиться у м. Київ відбулося культурно-мистецьке свято «Осінь весільна – 2019» - яскравий захід з піснями, весільними жартами та пригощанням, у якому взяли участь кращі фольклорні колективи з різних куточків України. Кожен колектив представляв певну частину традиційного весільного обряду саме такою, якою вона була у їхньому краї.

  Вінниччину представив аматорський фольклорний колектив «Вербиченька» Бабинського сільського будинку культури (керівник Оксана Загарія), який відтворив стародавній обряд «розплітання коси», що включає в себе викуп нареченої, благословення батьків та сам процес розплітання коси.

  Наші земляки майстерно відтворили дійство, яке розпочалось із ходи рідних та гостей нареченого до молодої. Після чого відбулась зустріч молодого з батьками молодої, викуп у брата нареченої, благословення батьками молодят, розплітання коси братом сестрі, одягання вінка мамою, запрошення молодими на весілля та супровід сватами на гуляння. Всі дії супроводжувались тематичними обрядовими піснями.

  Колоритним та яскравим був виступ «Вербиченьки», про що свідчили численні оплески і овації глядачів та інших учасників. По завершенню дійства колектив отримав подяку генерального директора музею за участь у заході та вагомий внесок у збереження традицій народної культури.

  Культурно-мистецьке свято «Осінь весільна – 2019» проводилося з метою збереження та відродження багатовікових традицій та весільних обрядів. Історично сформовані звичаї й обряди кожного народу є цінною культурною спадщиною, важливим джерелом наших знань сьогодні. Одруження є центральним обрядом сімейного циклу та  системою обрядів, які приводять молоду пару до сімейного життя для продовження свого роду. 

  Головне меню

  golova

  Голова РДА

  Вакансія

  Архів новин

  prezident new


  baner2 300x156


  baner3 300x156


  voda


  banerBPD 66x86

   

  © 2020 Іллінецька районна державна адміністрація
  Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше

  Головне меню