photorda2

  За участю експертів DESPRO на Вінниччині обговорили базові позиції Регіонального плану управління відходами в області

  Сьогодні в Іллінецькому державному аграрному коледжі відбулась інформаційна зустріч з приводу обговорення проєкту «Регіонального плану управління відходами у Вінницькій області: основні позиції» за участю голови обласної державної адміністрації Владислава Скальського, офіційної делегації швейцарсько-українського проєкту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO на чолі з Юргом Крістеном, голови іллінецької райдержадміністрації Андрія Лисака, Іллінецького міського голови Володимира Ящука.

  Нагадаємо, що Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2017 року №820-р схвалено «Національну стратегію управління відходами в Україні до 2030 року», якою передбачено, що кожна область повинна розробити власний регіональний план управління відходами.

  З метою дотримання вимог, задекларованих у Національній стратегії, 15 квітня 2018 року між швейцарсько-українським проєктом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, Вінницькою обласною державною адміністрацією та Вінницькою обласною Радою було підписано Меморандум про взаєморозуміння і співробітництво.

  Крім презентації проєкту Регіонального плану управління відходами у Вінницькій області, учасники зустрічі також обговорили основні позиції, вимоги та структуру плану.

  Значна увага була приділена технологічному забезпеченню систем управління муніципальними відходами, а також визначенню кластерів управління ТПВ та прогнозуванню сценаріїв управління небезпечними відходами Вінницької області.

  «У ХХІ столітті часто скаржаться на стан екології, низьку якість плодово-овочевої продукції. Однак, варто сказати, що все це є наслідком недбалого ставлення людства до довкілля.

  Якщо ми говоримо про долю нашої країни, про її зрілість, про її можливості для подальшого розвитку та готовність до того, щоб бути інтегрованою на рівень європейських країн, то, звичайно, одним із перших питань постає дотримання правил поведінки з твердими побутовими відходами. Дійсно, ми з вами відповідальні за те, в якому стані залишимо планету для наших нащадків.

  Варто сказати, що тверді побутові відходи також треба розглядати як джерело доходу, адже при відповідальному та коректному ставленні є можливість підвищити якість життя мешканців громад»,  - підкреслив Владислав Скальський.

  Під час зустрічі голова облдержадміністрації також подякував швейцарським партнерам, які з 2007 року впроваджують вже четверту фазу проєкту DESPRO, в рамках якого побудовано системи водовідведення у громадах, розповсюджується практика правильного поводження з твердими побутовими відходами, а також досвід подолання екологічних проблем.

  Регіональний план управління відходами у Вінницькій області повністю відповідає вимогам і потребам найважливіших державних документів, таких як: Національна стратегія управління відходами – 2030; Рамковий законопроєкт про відходи; Національний план управління відходами; Регіональний план управління відходами у Вінницькій області та відповідні методичні рекомендації з розроблених регіональних планів.

  Регіональний план передбачає поділ території області на кластери, кожен з яких матиме свою систему управління відходами і свій полігон. Межі кластеру та місце полігону всі сусідні громади визначатимуть спільно.

  Кластер потрібен для того, щоб переробляти відходи якнайближче до джерела їхнього утворення, а також використовувати відходи як сировину для вторинної переробки і виробництва енергії. Поділ на кластери дозволить зекономити на масштабі (адже витрати на захоронення 1 тонни відходів на полігоні, де захороняється протягом року 300 тис. тонн., удвічі менші, ніж на полігоні, де забороняється 30 тис. тонн за рік).

  У Вінницькій області попередньо передбачено створення 6 кластерів поводження з ТПВ.

  Під час зустрічі присутні обговорили ключові переваги та ризики, проблемні питання, які стосуються врахування всіх умов щодо формування кластерів з урахуванням місця розташування полігонів ТПВ, наявних сміттєсортувальних ліній та тих, які заплановані. Також значна увага була приділена основним варіантам розвитку концепції утилізації небезпечних відходів.

  Головне меню

  golova

  Голова РДА

  Вакансія

  Архів новин

  Червень 2020
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 1 2 3 4 5

  prezident new


  baner2 300x156


  baner3 300x156


  voda


  banerBPD 66x86

   

  © 2020 Іллінецька районна державна адміністрація
  Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше

  Головне меню