photorda2

  Заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки Генерального плану с-ща Хмельове Іллінецького району Вінницької області

  • Інформацію про замовника

  Замовником проекту є Іллінецька сільська рада Іллінецького району Вінницької області.

  Адреса: 22712, Вінницька обл., Іллінецький р-н, с. Іллінецьке, вул. Центральна, 9/2.

  Телефон: 2-66-89, 2-68-40, E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  • Вид та основні цілі документа державного планування, його зв’язок з іншими документами державного планування

  Документ державного планування ‒ Генеральний план с-ща Хмельове з планом зонування у його складі.

  Генеральний план населеного пункту –  є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, що визначає принципове вирішення розвитку, планування забудови та іншого використання території.  

  План зонування території с-ща Хмельове (зонінг) розроблений у складі генерального плану. Зонінгом визначаються умови і обмеження використання території села, надається обґрунтування меж територіальних зон, визначаються види переважного та супутнього використання земельних ділянок, граничні параметри дозволеного будівництва в цих зонах.

  Генеральний план та план зонування селища Хмельове Іллінецького розроблено з врахуванням планувальної документації вищого рівня – Схеми планування території Вінницької області.

  • Інформація про те, якою мірою документ державного планування визначає умови для реалізації видів діяльності або об’єктів, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля

  Генеральний план не передбачає здійснення видів діяльності та розміщення об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля і підлягають оцінці впливу на довкілля відповідно до ст. 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

  • Ймовірні наслідки:

  а) для довкілля, у тому числі для здоров’я населення:

  - визначення вимог до функціонального використання земельних ділянок в межах прибережних захисних смуг  дозволить зменшити забруднення водних об’єктів;

  - встановлення містобудівних обмежень для сільськогосподарських підприємств таким чином, щоб у санітарно-захисні зони не потрапляли території житлової забудови дасть змогу захистити мешканців від можливого негативного впливу;

  - покращення стану вуличної мережі сприятиме зменшенню пилового та шумового забруднення;

                                            

  б) для територій з природоохоронним статусом:

  - наслідків не передбачається оскільки територія населеного пункту яка розглядається генеральним планом знаходиться поза межами об’єктів та територій природно-заповідного фонду

  в) транскордонні наслідки для довкілля, у тому числі для здоров’я населення:

  - транскордонні наслідки для довкілля не передбачаються.

  • Виправдані альтернативи, які необхідно розглянути, у тому числі якщо документ державного планування не буде затверджено

  Генеральний план допускає розвиток сільськогосподарського підприємства у північно-західній частині населеного пункту, тому необхідно розглянути альтернативу без розширення потужностей підприємства або застосування компенсуючи заходів.

  Генеральний план передбачає закриття південної частини діючого кладовища та розширення його території у північній частині, тому необхідно розглянути альтернативу повного закриття діючого кладовища без його розширення.

  • Дослідження, які необхідно провести, методи і критерії, що використовуватимуться під час стратегічної екологічної оцінки

  Для розробки стратегічної екологічної оцінки передбачається використовувати наявну інформацію надану державними установами, Іллінецькою сільською радою, місцевими підприємствами а також дані з відкритих джерел, зокрема:

  • доповіді про стан довкілля та здоров’я населення,
  • статистичну інформацію,
  • лабораторні дослідження стану довкілля,
  • дані моніторингу стану довкілля,
  • дані про стан та діяльність комунальних, виробничих та сільськогосподарських об’єктів.

  Для здійснення стратегічної екологічної оцінки будуть використовуватись логічні і формалізовані методи прогнозування.

  Основним критерієм під час стратегічної екологічної оцінки проекту містобудівної документації є її відповідність державним будівельним нормам, санітарним нормам і правилам України, законодавству у сфері охорони навколишнього природного середовища.

  • Заходи, які передбачається розглянути для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування

  Суттєвих негативних наслідків для довкілля в ході реалізації генерального плану та плану зонування не передбачається. В той же час існує імовірність виникнення впливу на довкілля в разі розміщення нових об’єктів на території сільськогосподарського підприємства.

  Для пом’якшення негативних наслідків для довкілля та здоров’я мешканців в результаті такого сценарію рекомендується розглянути і проаналізувати заходи щодо мінімізації впливу в результаті діяльності сільськогосподарського підприємства.

  Крім того передбачається оцінити позитивні наслідки виконання генерального плану, які будуть забезпечені наступними заходами:

  • функціональне зонування території з урахуванням прибережних захисних смуг та охоронних зон інженерних комунікацій;
  • озеленення територій;
  • реконструкція вулиць та благоустрій населеного пункту;
  • інженерний захист та інженерна підготовка території.
  • Пропозиції щодо структури та змісту звіту про стратегічну екологічну оцінку

  Структура та зміст звіту про стратегічну екологічну оцінку має відповідати:

  • статті 11 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку»;
  • Методичним рекомендаціям із здійснення стратегічної екологічної оцінки документів державного планування, затверджених наказом Міністерства екології і природних ресурсів України №296 від 10.08.2018. та № 425 від 23.12.2018р.
  • Орган, до якого подаються зауваження і пропозиції, та строки їх подання

  Зауваження і пропозиції до Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки Генерального плану с-ща Хмельове Іллінецького району Вінницької області подаються особисто або через уповноваженого представника у письмовому вигляді із зазначенням прізвища, ім'я та по-батькові, місця проживання, особистого підпису; від юридичних осіб – із зазначенням їх найменування, місця знаходження, посади і особистого підпису до Іллінецької сільської ради за адресою:

   22712, Вінницька обл., Іллінецький р-н, с. Іллінецьке, вул. Центральна, 9/2.

  Телефон: 2-66-89, 2-68-40,

  E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  Зауваження  та пропозиції до заяви  про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки надаються  протягом 15 днів з дня її оприлюднення.

  Відповідальний за організацію розгляду – голова Іллінецької сільської ради Хаврич Наталія Олександрівна.

  Головне меню

  Архів новин

  Листопад 2020
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 1 2 3 4 5 6

  prezident new


  baner2 300x156


  baner3 300x156


  voda


  banerBPD 66x86

   

  © 2020 Іллінецька районна державна адміністрація
  Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше

  Головне меню