photorda2

  Підсумки соціально-економічного розвитку Іллінецького району за 2017 рік та пріоритети на 2018 рік

  22 лютого відбулося розширене засідання колегії Іллінецької райдержадміністрації. У колегії брали участь заступник голови облдержадміністрації Василь Броварник, члени колегії, керівники підприємств, організацій, установ, структурних підрозділів райдержадміністрації, сільські, селищний, міський голови, керівники територіальних підрозділів міністерств та відомств України, сільськогосподарських формувань, закладів освіти, охорони здоров’я, культури, голова Іллінецького районного суду, представники громадськості, засобів масової інформації.

  Перед початком засідання колегії присутні переглянули відеоролик «Вінниччина-2017: від викликів, до конкретних справ».

  Голова районної державної адміністрації Андрій Лисак презентував учасникам колегії карту пріоритетів Іллінецького району.

  Інформуючи про підсумки соціально-економічного розвитку Іллінецького району за 2017 рік та пріоритети на 2018 рік, голова райдержадміністрації відзначив, що минулий рік для району був непростим, ми активно розпочали процеси децентралізації, вчилися жити у нових умовах. Він став початком кардинальних змін, розвитку і перспектив.

  У 2017 році в економіці району продовжилися позитивні тенденції зростання в основних галузях господарства. Так, навіть за умов посушливого літа, вал зернових зріс на 17,7 тисяч тонн. У сфері тваринництва нарощено поголів’я ВРХ молочного напрямку та збільшено продуктивність корів. Суттєво зросли показники сплати за оренду паїв. Продовжується реконструкція 4 молочнотоварних ферм.

  Динамічно розвивається і промисловість району. Як відзначив керівник району, - обсяг реалізованої продукції зріс на 420 млн. грн. і становить понад 2,3 млрд. грн., а темп приросту обсягу реалізації продукції становить 122%. Активно працюють місцеві підприємства: ТОВ «Люстдорф», що розширив перелік експорту молока. Іллінецький цукровий завод, який, до речі, цьогоріч експортував цукор до Іраку та М’янми, Іллінецький цегельний завод та ТОВ «Сорочанський мірошник», ДП «Іллінецький лісгосп»», - зазначив голова райдержадміністрації.

  «За звітний період створено 440 нових робочих місць та на 19% скорочено число безробітних. 187 фізичних осіб розпочали підприємницьку діяльність. Відкрито сучасний ресторанний комплекс «Варвара», кав’ярню, продуктовий магазини, аптеку. Зросла середня заробітна плата. За підсумками третього кварталу вона становила майже 6250 грн., при цьому суттєва динаміка спостерігається в сільському господарстві, де середня зарплата за 11 місяців зросла майже на 2800 грн. Заборгованість з виплати заробітної плати на економічно-активних підприємствах району відсутня» - йшлося у виступі Андрія Лисака.

  За минулий рік ЦНАП Іллінецької райдержадміністрації та відділ державної реєстрації Іллінецької міської ради надали понад 16 тисяч послуг.

  У сфері охорони здоров’я основний акцент зроблено на підготовку до реалізації медичної реформи, придбання комп’ютерної техніки для лікарів первинної ланки, закуплено медичне обладнання в ЦРЛ.Крім того, в рамках децентралізації Іллінецькою ОТГ було створено міський центр первинної медико-санітарної допомоги, який за показниками роботи є одним із кращих в області. Активно реалізовувалась програма «Доступні ліки», у якій брали участь 5 аптек, 19065 осіб скористалися послугою. Районним та міським ЦПМСД пацієнтам відшкодовано придбання ліків на суму 966,4 тис. грн.

  В освітянській галузі району створено три опорні школи в об’єднаних територіальних громадах, придбано 4 шкільні автобуси, повністю оновлено парти для учнів початкової школи, а також придбано 5 інтерактивних комплексів.        

  У 2017 році в населених пунктах об’єднаних громад облаштувано 8,1 км тротуарів; асфальтовано та капітально відремонтовано дорожнє покриття на 15 вулицях загальною протяжністю понад 10 км; 13 населених пунктів освітлено сучасними ЛЕД системами протяжністю 39,8 км. - можливость вреалізувати згадані інфраструктурні проекти, які роками не вирішувалися отримано завдяки децентралізації.

  Окрім того, у 2017 році збудовано футбольне поле із штучним покриттям у Дашеві та в стадії завершення такі роботи в м.Іллінці, у 7 населених пунктах району встановлено дитячі майданчики.

  Запроваджено роздільний збір сміття, що має підтримку серед населення району та дає додаткові надходження до бюджету Іллінецької ОТГ. Розпочато будівництво сміттєсортувального комплексу потужністю переробки 120 тонн за добу, який планується запустити  в поточному році.

  Зупинився на участі громад у міжнародних та обласних проектах.

  В обговоренні взяв участь Дашівський селищний голова Сергій Тітаренко, який детально проаналізував зростання фінансових можливостей об’єднаної громади. У своїй презентації акцентував увагу на реалізованих у 2017 році інфраструктурних проектах: будівництво тротуарів, доріг, освітлення вулиць, утеплення, тощо.

  Цікавим був виступ заступника головного лікаря Іллінецького КЗ «ЦПМСД» Людмили Живеги, яка розповіла про шлях створення міського КЗ «ЦПМСД», проведену роботу щодо зміцнення матеріально-технічної бази, стану реалізації урядової програми «Доступні ліки» в об’єднаній громаді та перспективи в рамках реалізації медичної реформи.

  До обговорення долучилась сільський голова с. Іллінецьке Наталя Хаврич (громада поки що не увійшла до ОТГ). Чималим був перелік зроблених справ у селі: автобусні зупинки, огорожі навколо будинку культури та кладовища, а також розповіла про реалізацію у 2017 році міжнародного проекту щодо встановлення каналізаціно-насосної станції та очисних споруд повного біологічного очищення у с. Іллінецьке за підтримки швейцарсько-українського проекту DESРRO. Вартість проекту 1,9 млн.грн.

  Свій виступ сільський голова підсумувала: «Процес об’єднання неминучий, попереду багато планів, які необхідно реалізовувати».

  Своєрідним підсумком став виступ заступника голови облдержадміністрації В.Броварника, який відзначив місце Вінниччини у економічних процесах нашої країни.«Малих результатів не буває. Якщо це результат, то він створює імідж району, Вінниччини, держави. Роботи у нас набагато більше чим зроблено».

  Також посадовець повідомив про динаміку зростання бюджетів в умовах децентралізації, про передачу доріг до комунальної власності та плани обласної влади щодо їх ремонту у 2018 році:.«Вінниччина має чітко визначенні основні пріоритети, які зазначені в основному документі – це стратегія розвитку області. Україна, як держава, визначила пріоритети, які ми маємо виконувати. І один із таких напрямків, який ми впроваджуємо – децентралізація, в першу чергу, бюджетна децентралізація, інфраструктурна децентралізація. З ваших звітів видно, що маємо досить позитивні результати».

  Відмітив Іллінеччину в реалізації екологічних заходів - це роздільний збір сміття та будівництво сміттєсортувального комплексу. Окремо зупинився на результатах впровадження системи PROZOROу державних закупівлях на рівні області.

  Василь Михайлович подякував керівникам та Іллінчанам за зроблене, за єдність в діях та спільну працю на благо жителів району.

  В обговоренні звіту голови райдержадміністрації, голова спілки підприємців Іллінецького району Геннадій Шапшай відмітив позитивні зміни в розвитку району та звернувся з проханням щодо змін в оподаткуванні нерухомого майна для ФОП, що здійснюють виробничу діяльність.

  Голова громадської організації «Спілка учасників АТО та ветеранів інших бойових дій» Микола Стельмащук подякував керівникам та всім присутнім в залі за активну підтримку волонтерського руху та допомогу учасникам АТО. Зауважив, що бійцям на фронті вона надає моральну підтримку та додає сили.

  За підсумками роботи у 2017 році та значний внесок у соціально-економічний розвиток району Подяками районної державної адміністрації та районної ради відзначено директора ДП «Іллінецьке лісове господарство» Романовича Андрія Вікторовича, керівника ТОВ «Золоті луки» Рекуненка Вадима Володимировича, директора ТОВ «Іллінецький цукровий завод» Юра Віктора Володимировича, виконавчого директора фірми «ЛЮСТДОРФ» Сопрунова Андрія Вікторовича, Іллінецького міського голову Володимира Миколайовича Ящука, Дашівського селищного голову Сергія Володимировича Тітаренка.

  Після колегії Василь Броварник ознайомився з роботою КП « Добробут» Іллінецької міської ради, відвідав тепличне господарство, де вже вирощуються квіти, що на весні будуть висаджуватись на клумби Іллінецької громади.

  Керівники району та міста поінформували заступника голови облдержадміністрації про хід будівництва сміттєсортувального комплексу, обговорили перспективи та можливі строки введення його в експлуатацію.

  Радо зустрічали керівників жителі та сільський голова Галина Притула в Паріївці. Вони показали оновлений сільський будинок культури на капітальний ремонт якого було витрачено 2,2 мл. грн., відбулося символічне включення зробленої 2017 році лінії освітлення центральної вулиці села.

  Крім того Василь Броварник відвідав сільгосппідприємство ТОВ «Золоті луки», де реалізовано українсько-швейцарський проект з виробництва твердого сиру. Присутні ознайомилися з технологічним обладнанням, процесами виробництва та скуштували сир, вироблений за швейцарською технологією.

  Побачене вразило гостей. А заступник голови ОДА вкотре зазначив, що додана вартість у переробці – це додаткові робочі місця та основа розвитку економіки району, області та країни.

  Головне меню

  Архів новин

  Квітень 2021
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2

  prezident new


  baner2 300x156


  baner3 300x156


  voda


  banerBPD 66x86

   

  © 2021 Іллінецька районна державна адміністрація
  Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше

  Головне меню