photorda2

  Публічне обговорення проекту рішення сесії районної ради «Про районний бюджет на 2020 рік»

  16 грудня в приміщенні райдержадміністрації відбувалося публічне обговорення проекту рішення сесії районної ради «Про районний бюджет на 2020 рік»,  за  участі першого заступника голови районної державної адміністрації Володимира Любаревича, заступника голови районної ради Віктора Нечипоренко, начальника фінансового управління райдержадміністрації Валентини Тарасової, депутатів районної ради, керівників бюджетних установ,  громадськості району.

  З даного питання проінформувала присутніх начальник фінансового управління райдержадміністрації Валентина Тарасова та детально зупинилась на основних параметрах районного бюджету.

  Процес формування  районного бюджету розпочався з вересня місяця, фінансовим управлінням райдержадміністрації проведена детальна консультаційно-роз’яснювальна робота для розпорядників бюджетних коштів щодо змін у законодавстві, формуванні галузевих програм, про програмно-цільовий метод бюджетування, проходили співбесіди з розпорядниками бюджетних коштів.

  Першочерговим завданням прийняття запропонованого проекту рішення є забезпечення безперебійного функціонування бюджетних закладів та установ району, що включає своєчасну виплату заробітних плат, оплату за комунальні послуги та енергоносії, закупівлю медикаментів та харчування для медичних і соціальних закладів району з нового 2020 року.

  Проект районного бюджету на 2020 рік складено відповідно до вимог Бюджетного кодексу України та інших нормативно-правових актів, прогнозних показників економічного і соціального розвитку району та розрахункових показників Міністерства фінансів України, а також окремих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік».

  Запропонований бюджет є збалансованим за доходами та видатками і, в деякому розумінні, є технічним, оскільки не носить елементи розвитку, а забезпечує можливість початку бюджетного фінансування закладів та найнеобхідніших програм.

  Загальний обсяг районного бюджету сформовано по доходах і видатках в сумі 61 960 759 гривень.

  Прогноз доходів загального фонду районного бюджету визначено в сумі 15 000 000 гривень (без урахування трансфертів), що більше очікуваних надходжень за 2019 рік на 10,3 відсотка.

  Основним джерелом доходів загального фонду районного бюджету залишається податок та збір на доходи фізичних осіб (93,9% планового обсягу надходжень).

  Що стосується видаткової частини районного бюджету, то основний акцент при розрахунку видатків на фінансування районної ради, закладів соціально-культурної сфери, установ та організацій які фінансуються з районного бюджету, а також заходів та програм у цих галузях зроблено на необхідності першочергового забезпечення потреби в асигнуваннях на оплату праці з нарахуваннями, відповідно до фактично зайнятої чисельності, потреби на енергоносії, комунальні послуги, медикаменти, продукти харчування, інші захищені статті бюджету.

  В процесі розрахунку видатків на заробітну плату з нарахуваннями взято за основу прогнозне підвищення розмірів мінімальної заробітної плати в 2020 році з 1 січня – 4 723 гривні та розміру базової величини посадового окладу працівника І тарифного розряду за Єдиною тарифною сіткою з 1 січня – 2 102 гривні.

  Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв розраховано, виходячи з цін і тарифів на них, що діяли в 2019 році, з врахуванням обсягів їх споживання   у натуральних   показниках та прогнозних коефіцієнтів їх підвищення у 2020 році в середньому на коефіцієнт 1,084.

  При цьому, слід зазначити, що головним розпорядникам коштів у наступному році, як і в попередніх роках, необхідно вжити заходів щодо ефективного та раціонального споживання енергоносіїв, дотримання режиму наджорсткої економії використання усіх видів енергоресурсів, запровадження заходів з енергозбереження та енергозаощадження, перехід на альтернативні джерела теплопостачання.

  Сума асигнувань на продукти харчування та медикаменти розрахована, виходячи з діючих натуральних та, в окремих випадках, грошових норм забезпечення одиниці контингенту, що обслуговується у закладах соціально-культурної сфери із застосуванням прогнозного індексу споживчих цін до попереднього року та з врахуванням обсягів ресурсів, які можливо спрямувати на вказані захищені видатки.

  Всі інші незахищені та не першочергові видатки передбачені у мінімально необхідному обсязі. Потребу у цих видатках на 2020 рік розраховано, виходячи з режиму жорсткої економії, об’єктивного вибору пріоритетів, ефективного та раціонального використання коштів. 

  У 2020 році планується продовжити фінансування дитячих дошкільних установ та клубних закладів з бюджетів сіл за рахунок міжбюджетних трансфертів з районного бюджету на умовах співфінансування.

  На завершення свого виступу Валентина Тарасова відмітила, що процес формування, обговорення та прийняття районного бюджету є одним з найважливіших, що відбувається в районі. Він визначає основи соціально-економічної, освітньої, медичної, культурної та інших сфер життя суспільства, а тому дуже важливо, щоб громадськість у повній мірі долучалася до формування бюджету, а також протягом року здійснювала моніторинг за використанням бюджетних коштів.

  Учасники зібрання мали можливість висловитися щодо фінансування тих чи інших галузей, вносили свої пропозиції.

  Запропонований проект рішення сесії районної ради «Про районний бюджет на 2020 рік» висвітлено на офіційних web-сайтах  районної ради, райдержадміністрації та фінансового управління райдержадміністрації для подальшого затвердження сесією районної ради, яка планується відбутись 18 грудня 2019 року.

  Проект рішення сесії районної ради «Про районний бюджет на 2020 рік» додається.

  Головне меню

  Архів новин

  Вересень 2020
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4

  prezident new


  baner2 300x156


  baner3 300x156


  voda


  banerBPD 66x86

   

  © 2020 Іллінецька районна державна адміністрація
  Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше

  Головне меню