photorda2


  Notice: Undefined offset: 36 in /home/h44553/data/www/irda.org.ua/libraries/src/Access/Access.php on line 608

  Notice: Trying to get property 'rules' of non-object in /home/h44553/data/www/irda.org.ua/libraries/src/Access/Access.php on line 608

  Notice: Undefined offset: 36 in /home/h44553/data/www/irda.org.ua/libraries/src/Access/Access.php on line 613

  Notice: Trying to get property 'rules' of non-object in /home/h44553/data/www/irda.org.ua/libraries/src/Access/Access.php on line 613

  Обережно коронавірус!

  Найголовніша небезпека в тому, що коронавірус  непередбачуваний, від нього немає вакцини і він постійно мутує. Вчені просто не встигають вивчати все нові й нові штами.  Коронавірус поширюється з неймовірною швидкістю.

  Станом 13 березня  в  Україні зареєстровано 3 лабораторно підтверджених випадки COVID-19. В Чернівецькій області –  два випадки та в Житомирській - один.   На території Європейського регіону зареєстровано 29 049 випадків захворювання COVID-19.  

  Шляхи передачі. Люди, що захворіли в Китаї пневмонією, найімовірніше, заразилися через тварин. Вчені припускають, що джерелом стали тварини, які продаються на ринку морепродуктів в місті Ухань. Це могли бути кури, кролики, змії  чи морські  ссавці.  Раніше передбачалося,  що вірус не передається від людини до людини. Про це навіть офіційно заявляли китайські чиновники. Але нещодавно це довелося спростувати. Новий вид коронавірусу таки передається від людини до людини. Адже вже 15 лікарів з клініки міста Ухань заразилися вірусом. Коронавірус передається повітряно-крапельним та фекально-оральним  шляхом.

  Симптоми коронавірусу. Починається вірусна пневмонія, викликана коронавірусом, дуже гостро: висока температура, тахікардія, задишка, часте дихання, слабкість, апатія, м'язові болі. Головна особливість нового виду коронавірусу – дуже стрімкий перебіг. Інкубаційний період коронавірусу коливається за даними спостережень від 2 до 12 діб (в середньому 7 діб)

  Прогнози і лікування. Спеціального лікування від даного виду вірусу поки не існує. Всі лікарські заходи спрямовані на зменшення симптомів і полегшення стану хворого. До речі, американські вчені вже розпочали розробку вакцини від коронавірусу нового виду 2019 nCoV. Після всіх досліджень та випробувань вона буде готова не раніше, ніж через рік. Але вірус можна перемогти. Про це свідчить той факт, що багато людей в Китаї одужали і вже виписані з лікарень.

  Заходи безпеки. Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує не відвідувати найближчим часом регіони, де були зафіксовані випадки вірусної пневмонії, викликаної коронавірусом.

  Збудник нового коронавірусу та механізм передачі недостатньо вивченні, тому доцільного нагадати населенню про основні принципи дотримання таких правил:

  • уникати тісного контакту з людьми, що страждають на гострі респіраторні інфекції, хворими тваринами або  зіпсованими  продуктами  тваринного  походження;
  • уникайте будь-якого контакту  з  безхатніми  тваринами,  що,  можливо,  проживають  на  території  зооринку;
  • уникати тісного контакту з хворими тваринами на фермах або у дикій природі;
  • не торкайтеся очей,  носа  та  рота  брудними  руками;
  • часто мийте руки з милом, особливо після прямого контакту з хворими людьми або їхнім оточенням,  після  доторкування  до  тварин  або  продуктів  тваринного  походження;
  • уникати контакту з потенційно  зараженими  (контамінованими)  тваринними  залишками  або  рідинами  на  грунті  або  частинами  предметів  магазину  чи  зоомагазину;
  • люди з симптомами гострої респіраторної інфекції повинні дотримуватись правил етикету кашлю та респіраторної гігієни(тримати дистанцію, використовувати одноразові серветки при кашлі та чханні, мити частіше руки, максимально скоротити контакти з іншими людьми);
  • уникати споживання сирих або недостатньо оброблених продуктів тваринного походження. Потрібно належним чином термічно обробляти сире м'ясо, м’ясні субпродукти, молоко та слідкувати належним технологіям приготування харчових продуктів.
  • використовуйте захисні накидки, рукавиці, маски під час поводження з тваринами або свіжими продуктами тваринного походження.

  Увага! Будьте пильними за найменших симптомів, що нагадують грип або запалення легенів, якомога швидше  звертайтеся до лікаря.

  Завідувач ВСП «Іллінецький міжрайонний відділ

  лабораторних досліджень »                                                              Петренко В.П.  

  Головне меню

  Архів новин

  Травень 2020
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  27 28 29 30 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31

  prezident new


  baner2 300x156


  baner3 300x156


  voda


  banerBPD 66x86

   

  © 2020 Іллінецька районна державна адміністрація
  Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше

  Головне меню