photorda2


  Notice: Undefined offset: 36 in /home/h44553/data/www/irda.org.ua/libraries/src/Access/Access.php on line 608

  Notice: Trying to get property 'rules' of non-object in /home/h44553/data/www/irda.org.ua/libraries/src/Access/Access.php on line 608

  Notice: Undefined offset: 36 in /home/h44553/data/www/irda.org.ua/libraries/src/Access/Access.php on line 613

  Notice: Trying to get property 'rules' of non-object in /home/h44553/data/www/irda.org.ua/libraries/src/Access/Access.php on line 613

  Увага! Західний кукурудзяний жук

  Західний кукурудзяний жук (Diabrotica virgifera virgifera Le Conte) – небезпечний шкідник посівів кукурудзи. Цей шкідник внесений до Переліку карантинних організмів України.

  Личинки західного кукурудзяного жука брудно-білого кольору, зморшкуваті, з коричневою головною капсулою, дорослі до 10-13мм довжиною. Відродження їх припадає на другу половину травня-середину червня. Будучи монофагами, живляться тільки корінням кукурудзи (приблизно 30 днів); пошкоджують спочатку з периферійної зони до стебла, що призводить до полягання кукурудзи у вигляді «гусячої шиї» і, відповідно, загибелі рослини.
  Доросла комаха (імаго) має розміри 2,2-6,8 мм. Тіло видовжене, жовтувато-коричневе. На надкрилах проходять 3 темні поздовжні смуги на жовтувато-зеленому фоні, які в самців можуть зливатися.
  Поява імаго спостерігається із середини червня, масовий виліт збігається періодом цвітіння кукурудзи. Живляться жуки пилком, маточковими стовпчиками, незрілим зерном та листям кукурудзи, а також пилком інших рослин із родини гарбузових, бобових, злакових та складноцвітих. Пік яйцекладіння настає в середині липня і триває до кінця серпня. Плодючість однієї самки до 1000 яєць, які відкладає в поверхневі шари ґрунту на глибину 10 см біля основи стебла рослин, віддаючи перевагу пухким, родючим та вологим ділянкам. 
  Найбільшу (головну) шкоду посівам завдають личинки на коріннях кукурудзи, але пересуватися з місця свого існування здатні лише на відстань до 50 см і за відсутності харчового субстрату, відродившись, гинуть. Ці властивості розвитку на стадії личинки є, так би мовити, «слабкою ланкою» в розвитку генерації. Отже, монокультура вирощування кукурудзи призводить до накопичення високої щільності популяції шкодочинної стадії і, як наслідок, жука.
  На даний час західний кукурудзяний жук в Європі розповсюджений швидко  завдяки здатності до перельотів. В середньому діабротика просувалась на 20-80 км. за рік.  У 2001 році за допомогою феромонних пасток уперше відловили імаго самців у двох районах Закарпатської області на відстані кілометр-півтора від кордону з Угорщиною та Румунією. Нині західний кукурудзяний жук  розповсюджений в 15 областях  України в т.ч. в Вінницькій області. В 2019 році загальна площа зараження по області осередково становить 3763 га.  У виявлених 15 районах області запроваджено карантинний режим.

  Методи боротьби

  Методи діляться на агротехнічні та хімічні, і вони мають запобігати поширенню, локалізації та знищенню виявлених осередків шкідника.

  Агротехнічні методи

  – Дотримання сівозміни. Оскільки західний кукурудзяний жук — шкідник-монофаг, вирощування кукурудзи як монокультури сприяє його розвитку та поширенню. Спеціалісти з Держпродспоживслужби рекомендують повертати кукурудзу на те саме поле не раніше, ніж через 3 роки.

  – Обстеження посівів кукурудзи. Для контролю за розповсюдженням шкідника важливим є регулярний моніторинг посівів. При цьому, оцінку фітосанітарного стану полів необхідно проводити не тільки спеціалістам Управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби України, а й агрономам та фермерам, які вирощують кукурудзу. Особливу увагу варто приділяти територіям з високим ризиком появи цього шкідника — полям біля залізничних колій, аеропортів, а також тим, що знаходяться поблизу районів, уражених діабротикою.

  Спосіб та період обстеження посівів залежать від фази розвитку шкідника. Пошук личинки проводять в травні-червні, а дорослої комахи — в період масового льоту, який припадає на липень та серпень. Для виявлення імаго здійснюється огляд листків, волоті та качанів, а також встановлюються феромонні або клейові пастки з розрахунку 1 пастка на 5 гектарів.

   У разі виявлення західного кукурудзяного жука на полі проводиться комплекс карантинних заходів. Після збирання врожаю поле обов'язково переорюють. Даний агротехнічний захід сприяє загибелі яєць шкідника під час зимового промерзання ґрунту. На уражених діабротикою полях протягом трьох років вирощувати кукурудзу забороняється.

  Хімічні методи

  Застосовувати пестициди проти західного кукурудзяного жука рекомендується у двох фазах його розвитку — личинки та імаго. Застосовувати хімічні препарати необхідно виключно відповідно до „Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні”

  Державний фітосанітарний інспектор                             Дерман Г.А.

  Вінницької області

  03.07.2020 р.

  Головне меню

  Архів новин

  Серпень 2020
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6

  prezident new


  baner2 300x156


  baner3 300x156


  voda


  banerBPD 66x86

   

  © 2020 Іллінецька районна державна адміністрація
  Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше

  Головне меню