photorda2


  Notice: Undefined offset: 36 in /home/h44553/data/www/irda.org.ua/libraries/src/Access/Access.php on line 608

  Notice: Trying to get property 'rules' of non-object in /home/h44553/data/www/irda.org.ua/libraries/src/Access/Access.php on line 608

  Notice: Undefined offset: 36 in /home/h44553/data/www/irda.org.ua/libraries/src/Access/Access.php on line 613

  Notice: Trying to get property 'rules' of non-object in /home/h44553/data/www/irda.org.ua/libraries/src/Access/Access.php on line 613

  Вінниччина – подорож за враженнями

  Цього року, у зв’язку з пандемією коронавірусу та закритими кордонами багатьох країн, можливості міжнародного туризму для українців дещо обмежені. Але це дає чудовий шанс більше дізнатися про наш край та підтримати ініціативу Президента України проєкт #МандруйУкраїною̆

  З метою пожвавлення внутрішнього туризму в Україні та популяризації маршрутів і локацій для якісного відпочинку триває рекламний інформаційний тур, ініційований Департаментом міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької обласної державної адміністрації спільно з Департаментом маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради в рамках виконання програми розвитку туризму Вінницької області.

  Сьогодні ж учасники інформаційно-ознайомчого прес-туру Вінниччиною відвідали архітектурно-парковий комплекс «Маєток Грохольських-Можайських» і Музей історії авіації та космонавтики України, що розташовано в с.Вороновиця. До слова, споруджено палац у другій половині XVIII століття польським магнатом Франциском Грохольським, а навколо садиби закладено парк, адже у той період це було невід’ємною частиною палацових комплексів.

  Ще однією цікавинкою, яку сьогодні відвідали учасники прес-туру, став палац та парк княгині М. Щербатової у місті Немирів, який споруджено наприкінці XIX-поч. ХХ ст. Споруда являє собою двоповерховий палац в неокласичному стилі, де наразі розташовано санаторій.

  Відвідали сьогодні і залишки унікального млинарського комплексу в селі Сокілець Немирівського району, який об’єднує споруди вальцьового млина, крупорушки, складу, гранітної дамби, гідроелектростанції, додаткових господарських будівель. Млин будувався з 1894 по 1898 рр. в лівобережній заплаві Південного Бугу німецьким архітектором за наказом тогочасного власника сіл Сокілець та Печера, польського графа Костянтина Потоцького та діяв до пожежі, яка сталася у 1992 р.

  Цікавою для учасників прес-туру стала церква Різдва Пресвятої Богородиці в селі Печера Тульчинського району, що зведена у 1764 році в стилі подільської школи народної архітектури. Вона побудована по козацькому типу без жодного цвяха і розташована на крутому правому березі Південного Бугу з надзвичайно мальовничими краєвидами. Поруч із церквою знаходиться дзвіниця, побудована у 1865 році та реставрована у 2005 році.

  Однією із найвідоміших «сімейних» культових споруд на Вінниччині, яку цього дня відвідали тревелблогери та представники туристичних компаній, є костел Потоцьких у селі Печера. Проект будівлі належить відомому архітектору Владиславу Городецькому (авторові київського Будинку з химерами). Костел водночас є мавзолеєм, де покояться душі померлих зі знатного роду. На замовлення Костянтина і Янини Потоцьких усипальницю було спроектовано у формі латинського хреста в стилі романського модерну. Біля костелу розташований парк, який закладений близько 300 років тому.

  Завершальними об’єктами, з якими сьогодні ознайомились в рамках промотуру, стали палац і парк Потоцьких («Подільський Версаль»), «Леонтович Арт-Квартал» та Кафедральний Собор Свято-Різдва Христова в м.Тульчин.

  Палац і парк Потоцьких збудовано у другій половині XVIII ст. за проектом французького архітектора Жозефа Лякруа у стилі класицизму.
  «Леонтович Арт-Квартал» - це культурний стартап, проект, що переміг у конкурсі Мінкульту «Малі міста – великі враження». Його спільно реалізовували Тульчинська ОТГ та ГО «Лабораторія актуальної творчості», й у результаті створено 8 об’єктів монументального стінопису, - муралів на музичну тематику, які прикрасили будівлі міста. Найбільший із них – на стіні будинку культури в парку Леонтовича, де зображено фасад міланського оперного театру La Scala.

  Що ж до Кафедрального Собору Свято-Різдва Христова, то будувався він на кошти графа Станіслава Потоцького в 1786-1817 роках як католицька домініканська церква з чернечими келіями. Будували його англійські архітектори і нагадувати він повинен був (за місцевою легендою) собор Св. Петра в Римі в мініатюрі.

  За результатами поїздки учасники мають можливість визначити потенційно привабливі для туристів об’єкти, адже було оглянуто заклади розміщення і місця активного відпочинку, історичні пам’ятки. Крім того, дані об’єкти будуть рекомендовані туристичним операторам для включення до нових туристичних маршрутів Вінниччиною та Україною.

  Джерело:http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/29047-vinnychchyna-podorozh-za-vrazhenniamy

  Головне меню

  Архів новин

  Серпень 2020
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6

  prezident new


  baner2 300x156


  baner3 300x156


  voda


  banerBPD 66x86

   

  © 2020 Іллінецька районна державна адміністрація
  Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше

  Головне меню