photorda2


  Notice: Undefined offset: 36 in /home/h44553/data/www/irda.org.ua/libraries/src/Access/Access.php on line 608

  Notice: Trying to get property 'rules' of non-object in /home/h44553/data/www/irda.org.ua/libraries/src/Access/Access.php on line 608

  Notice: Undefined offset: 36 in /home/h44553/data/www/irda.org.ua/libraries/src/Access/Access.php on line 613

  Notice: Trying to get property 'rules' of non-object in /home/h44553/data/www/irda.org.ua/libraries/src/Access/Access.php on line 613

  Досвід, напрацьований на рівні області у протидії торгівлі людьми, ОТГ повинні впроваджувати на місцях, – Наталя Заболотна

  10 вересня, в м. Вінниця відбувся регіональний круглий стіл щодо включення об’єднаних територіальних громад в Національний механізм взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні.

  Участь у роботі круглого столу взяли перший заступник голови ОДА Наталя Заболотна, Координатор проєктів ОБСЄ в Україні – Посол Генрік Вілладсен, заступниця Вінницького міського голови Галина Якубович, керівник програми «Людська безпека», Координатор проектів ОБСЄ в Україні Лілія Грудко, спеціаліст з протидії торгівлі людьми, Координатор проектів ОБСЄ в Україні Надія Кондибіна, представники ОТГ Вінницької області, державних структур та громадських організацій.

  У ході зустрічі Координатор проектів ОБСЄ в Україні – Посол Генрік Вілладсен зазначив, що у складні часи пандемії коронавірусу для державної та місцевих влад важливо зміцнювати зв’язки та допомагати своїм спільнотам. За його словами, в контексті децентралізації надзвичайно важливо включити об’єднані територіальні громади до числа тих, хто протидіє торгівлі людьми.

  «Багато міжнародних організацій, включаючи ОБСЄ, попередили, що пандемія COVID-19 та її наслідки збільшують кількість людей, вразливих до торгівлі людьми. Під час карантину зарплати знижуються або люди втрачають роботу, тому вони частіше реагують на ризиковані пропозиції, на які раніше б не погодилися. Торгівля людьми у вигляді сексуальної експлуатації переходить в онлайн, де торгівці можуть мати більше впливу на постраждалих, а саме – на жінок та дівчат. Діти під час карантину проводять більше часу онлайн, тому зростає вірогідність бути притягнутим до онлайн булінгу. Я переконаний, що спільними зусиллями ми зможемо досягти змін не лише у вашому регіоні, але й у всій країні та за її межами», – висловив впевненість Генрік Вілладсен.

  Пан Посол подякував партнерам ОБСЄ у Вінницькій області – соціальним працівникам, поліції, інспекторам праці, громадським організаціям за їх відданість справі протидії торгівлі людьми.

  Звертаючись до присутніх, перший заступник голови ОДА Наталя Заболотна навзаєм подякувала ОБСЄ за багаторічну підтримку області, зазначивши:

  «Торгівля людьми – це найжахливіший злочин, який знає суспільство навіть у 21 столітті. Завдячуючи міжсекторальній співпраці представників влади і громадських організацій,на Вінниччині напрацьовано дієві механізми, які дозволяють виявляти постраждалих осіб, надавати допомогу, а також попереджувати це явище. Сьогодні ми знаходимося в умовах завершення реформи децентралізації та утворення об’єднаних територіальних громад, які беруть на себе нові владні функції та повноваження. Завдання, яке стоїть перед нами – аби напрацювання, існуючі на обласному рівні,запрацювали на рівні кожної об’єднаної територіальної громади, навіть найменшої, – зауважила посадовиця. –Як влучно зауважив пан Посол, сьогодні,враховуючи пандемію коронавірусу, складність працевлаштування, неконтрольований доступ дітей та молоді до онлайн ресурсів, явища торгівлі людьми дедалі частішають. Протидіяти цьому необхідно безпосередньо через наближення до людей. Сьогодні це можливо зробити саме в об’єднаній територіальній громаді».

  Наталя Заболотна повідомила, що на Вінниччині протидія торгівлі людьми– це частина обласної політики,  відображена у відповідних нормативних документах. Так, діє Обласна комплексна програма підтримки сім’ї, запобігання домашньому насильству, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків та попередження торгівлі людьми на період до 2021 року.

  «Це програма, яка включає комплекс заходів, спрямованих на попередження, виявлення і надання допомоги постраждалій особі. Вона має під собою і фінансовий ресурс. На реалізацію цих заходів спрямовуються кошти із обласного бюджету. На постійній основі працює міжвідомча рада з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми, яка об’єднує усі суб’єкти взаємодії, що протидіють торгівлі людьми у Вінницькій області. Я вдячна нашим постійним партнерам – Громадській організації «Сталі жінки» та особисто пані Наталії Козловій за системну співпрацю у цій сфері. Адже сьогодні офіційна  статистика у Вінницькій області говорить про те, що 80 людей мають офіційно підтверджений статус особи, що постраждала від торгівлі людьми», – наголосила перший заступник голови ОДА.

  На думку Наталі Заболотної, для працівників соцсфери в ОТГ наступним кроком, після усвідомлення того, що проблема торгівлі людьми насправді ближче, ніж здається, має стати розвиток соціальних сервісів, спрямованих на допомогу постраждалим у торгівлі людьми. Такі сервіси мають бути максимально наближені до людини – переконана Наталя Заболотна. Важливим є і надання методичної підтримки об’єднаним територіальним громадам.

  Посадовиця подякувала пану Послу за візит на Вінниччину та особисту увагу до цієї важливої проблематики, а також побажала всім учасникам круглого столу успіхів у подальшому впроваджені Національного  механізму із взаємодії з суб’єктами, які здійснюють заходи в сфері протидії торгівлі людьми в Україні, і у Вінницькій області, зокрема.

  Своєю чергою, заступник Вінницького міського голови Галина Якубович зазначила, що найпершим завданням в протидії торгівлі людьми є профілактична роз’яснювальна робота. Вона повідомила, що в м. Вінниця 58 осіб мають статус таких, що постраждали від торгівлі людьми, і з ними постійно співпрацюють відповідні служби підтримки.

  Головне меню

  prezident new


  baner2 300x156


  baner3 300x156


  voda


  banerBPD 66x86

   

  © 2020 Іллінецька районна державна адміністрація
  Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше

  Головне меню