photorda2


  Notice: Undefined offset: 36 in /home/h44553/data/www/irda.org.ua/libraries/src/Access/Access.php on line 608

  Notice: Trying to get property 'rules' of non-object in /home/h44553/data/www/irda.org.ua/libraries/src/Access/Access.php on line 608

  Notice: Undefined offset: 36 in /home/h44553/data/www/irda.org.ua/libraries/src/Access/Access.php on line 613

  Notice: Trying to get property 'rules' of non-object in /home/h44553/data/www/irda.org.ua/libraries/src/Access/Access.php on line 613

  Боротьба проти насильства – це боротьба за права людини, - Наталя Заболотна під час відкриття акції «16 днів проти насильства»

  Сьогодні, 25 листопада, у Вінницькій області стартувала щорічна всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

  Щоб відзначити початок акції, о 17:00 будівлі обласної державної адміністрації та Головного управління Національної поліції України у Вінницькій області підсвічено офіційним кольором кампанії – помаранчевим.

  Цього ж дня відбувся пресбрифінг за участю першого заступника голови обласної державної адміністрації Наталі Заболотної.

  «Безумовно, символічно, що ця акція стартує саме в Міжнародний день проти насильства щодо жінок. Помаранчевий колір, яким підсвічена будівля обласної державної адміністрації, а також Головне управління Національної поліції України у Вінницькій області, символізує боротьбу проти насильства. У ці дні органи влади, громадські організації об’єднують свої зусилля для того, аби черговий раз привернути увагу суспільства до необхідності подолання та запобігання домашньому насильству, насильству за ознакою статі тощо. Але, безумовно, результату не буде, якщо не зміниться свідомість кожного українця. Коли кожна людина в Україні буде чітко розуміти та усвідомлювати, що будь-яке насильство є абсолютно неприйнятним. Боротьба проти насильства – це боротьба за права людини», - підкреслила Наталя Заболотна.

  Щорічна акція «16 днів проти насильства» ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку, адже 25 листопада – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

  У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю, 5 грудня – Міжнародний день волонтера,  6 грудня – річниця інциденту в Монреалі.

  Таким чином, майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини.

  «Варто зазначити, що цьогоріч у Вінницькій області щодо домашнього насильства і насильства за ознакою статі, по допомогу звернулися більше 10 тисяч осіб, з яких 85% - це жінки. Загалом, серед усіх цих людей є 36 дітей. Зауважу, що у Вінницькій області налагоджена робота щодо надання комплесної допомоги особам, постраждалим від насильства», - розповіла Наталя Заболотна.

  Зокрема, це Притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, перебувають у складних життєвих умовах.

  У Притулку може перебувати жінка або жінка з дітьми, яка постраждала від домашнього насильства за направленням від Національної поліції, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, мобільної бригади або структурного підрозділу місцевої держадміністрації цілодобово та безкоштовно до трьох місяців.

  Про соціально-психологічну особу постраждалим від насилля розповіла директор Вінницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  Олена Стоялова.

  «У ситуації домашнього насильства, як ніколи, необхідна підтримка інших людей. Важливо отримати таку підтримку саме на професійній основі. В області на сьогодні напрацьовано потужний досвід надання соціальних послуг тим особам, які потребують допомоги. На Вінниччині функціонує чотири мобільних бригади, дві з яких надають левову частку соціальних послуг. Вони створені саме на базі Вінницького обласного і Вінницького міського  центрів соціальних служб. Мобільні бригади - це унікальна  форма надання спеціалізованої підтримки постраждалим від домашнього насильства. Це служби, які мають можливість виїхати і надати спеціалізовану допомогу за місцем проживання постраждалих осіб на безкоштовній основі. Це екстрена психологічна підтримка, співпраця з органами Національної поліції. Сьогодні обласний бюджет виділив цільові кошти на забезпечення діяльності мобільної бригади.  Протягом року наші мобільні бригади здійснили 232 виїзди за рахунок коштів обласного бюджету. Нашу роботу координує Департамент соціальної та молодіжної політики ОДА. Ми працюємо за окремими телефонними лініями операторів мобільного зв'язку. Надано майже 800 телефонних консультацій.  В умовах карантину мобільні бригади не припиняли своєї роботи. З понад 400 постраждалих, 380 - це жінки», - зауважила Олена Стоялова.

  У відкритті акції також взяв участь заступник начальника управління превентивної діяльності – начальник відділу дільничних офіцерів ГУ НП у Вінницькій області Іван Заяц. Зокрема, він зауважив: «Все, що поза законом, є неприпустимим. У першу чергу, необхідно виховати у суспільстві нетерпимість до насильства у будь-яких формах. Ми закликаємо громадян повідомляти про факти насильства на спецлінію 102. Ми обов’язково проведемо відповідну перевірку, що надасть можливість запобігти важким злочинам. Не варто думати, що домашнє насильство стосується соціально незахищених людей. Це явище притаманне і благополучним сім’ям».

  Про надання правової допомоги у рамках реалізації законодавства у сфері запобігання та протидії домашньому насильству поінформувала директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної допомоги у Вінницькій області Марина Лук’янова: «Правова допомога сьогодні на Вінниччині доступна для всіх тих, хто цього потребує. Особливо для людей, які перебувають в складних життєвих обставинах. Насильство в сім'ї - це не проблема сім'ї, а це проблема всього суспільства. Система безоплатної правової допомоги сьогодні покликана допомагати в правовому полі і підтримувати людину. Ми забезпечуємо цілодобовий режим правових консультацій за номером 0(800)213-103. Забезпечуємо правовий супровід фахових юристів в суді і послуги адвоката за рахунок держави. Я звертаюся до кожного: «Не мовчіть! Ми разом з вами і ми допоможемо!»

  Про реалізацію законодавства у сфері запобігання та протидії домашньому насильству в місцевих загальних судах області поінформувала завідувач сектору організаційного забезпечення діяльності судів та судової статистики Територіального управління Державної судової адміністрації України у Вінницькій області Ніна Колодько.

  У свою чергу, директор ГО «Бюро інституційного розвитку, регіональний спеціаліст Фонду ООН у галузі народонаселення Наталя Сергієнко розповіла про напрямки роботи громадської організації у напрямку запобігання домашньому насильству.

  Під час брифінгу перший заступник голови ОДА Наталя Заболотна відзначила і певні позитивні зрушення щодо ситуації з протидії домашньому насильству на Вінниччині. Так, посадовиця зауважила, що люди перестають замовчувати подібні ситуації і звертаються по допомогу, а значить, розраховують на фахову підтримку.

   «Формуючи в суспільстві нашими спільними зусиллями нульову толерантність до домашнього насильства, ми зможемо говорити про зниження таких прикрих випадків. Будь ласка, не мовчіть, звертайтеся по допомогу, ми допоможемо », - звернулася Наталя Заболотна.

  Головне меню

  prezident new


  baner2 300x156


  baner3 300x156


  voda


  banerBPD 66x86

   

  © 2021 Іллінецька районна державна адміністрація
  Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше

  Головне меню