Щорічно у четверту суботу листопада українці вшанують пам’ять мільйонів загиблих від голоду в Україні.
Україна внаслідок геноциду 1932 – 1933 років, масових штучних голодів1921 – 1923 та 1946 – 1947 років втратила мільйони людських життів.
Іллінеччина серед тих, хто сповна відчув жахіття того періоду. Немає сім’ї, яку б оминуло «голодне лихо»…
27 листопада на Іллінеччині розпочалися заходи щодо вшанування пам’яті жертв голодоморів. Керівники району та міста, структурних підрозділів райдержадміністрації та міської ради хвилиною мовчання вшанували усіх закатованих голодом, поклали хліб, квіти та композиції з пшеничних колосків до підніжжя пам’ятного знаку жертвам голодоморів, запалили свічки скорботи.
Сьогодні, 28 листопада приспущено Державні прапори на установах, організаціях району.
Протягом дня кожен житель громади може принести квіти та лампадки до пам’ятника жертвам Голодомору.
А о 16.00 приєднаймося до Всеукраїнської акції "Запали свічку пам'яті". В цей час сотні краян вознесуть тиху молитву за упокоєння тим, хто загинув у роки голодоморів.